חליל: "אנחנו חלשים כי ההנהגה שלנו כזאת"

"מי זה שלקח את תכנית המתאר הכוללנית של דליה לועדה המחוזית?, הרי ברכס הכרמל התנגדו לה ובמועצה גם, מי זה הגאון שלקח את זה לועדה המחוזית?" חליל חלבי בשיחה לפורטל הכרמל והצפון מבקר קשות ודורש מהציבור להתעורר ולערער.

06.11.2020 מאת: חסין חלבי
חליל: "אנחנו חלשים כי ההנהגה שלנו כזאת"

 

חליל חלבי מראשי העמותה להגנה על האדמות, עשיר ניסיון בתחום המשא ומתן והתכניות של מתאר והחלפות קרקעות חקלאיות, אומר "התכנית לא מוסיפה הרבה על ע.ד.300 מ 2010, התכנית המוצעת היום היא 10790 דונם, כשמורידים מזה 30 אחוז לטובת שטח ציבורי, כבישים גנים וכו, נשארים קרוב ל 6500 דונם, כלומר נשארים באותו סטטוס הקיים היום".

"התכנית לא נותנת אופק עתידי לתושבים, לא נותנת למשל רשת תחבורה, נשארים באותו כביש מאליקים לעוספיה ובחזרה, בתוך התכנית יש 350 דונם פארק, בצד המזרחי איפה שהייתה קריית הספורט, החמור מכל שלתכנית אין יעד".

"החמור ביותר שהאדמות בצד המערבי של הכפר שהם הפוטנציאל והאדמות היחידות שנשארו לא בתכנית, ב2003 אנחנו יצאנו למאבק והצלחנו אז להשאיר את האדמות חקלאיות".

חליל: "כעמותה להגנה על האדמות לא הוזמנו לשום ישיבה ע"י המועצה, ההזמנה היחידה שהייתה עת התחלת התכנון, בישיבה שהייתה במרכז תרבות, אני מחדד שעלינו לא עובדים, אנחנו עם ניסיון של 20 שנה בנושא תכנון, מאבק האדמות, והזכויות, התכנית הזו עברה את כל ההליכים על פי חוק, ואושרה בדיון פורמלי בועדה המחוזית כשראש המועצה נכח בדיון, אנחנו התנגדנו לתכנית, עכשיו באים ואומרים לנו לבוא להתנגד לתכנית, איך אני יכול להתנגד כשאתם כבר אישרתם אותה?".

"מי זה שלקח את התכנית לועדה המחוזית, הרי ברכס הכרמל התנגדו לה ובמועצה גם, מי זה הגאון שלקח את זה לועדה המחוזית?"

 


 

חליל חלבי: "לגבי בעלי הקרקעות בגלמה ומנסורה שעשו הסכמים עם המנהל וחוצה ישראל ולקחו אדמת בהחלפה תמורת האדמות שלהם בשטח הרשות, אנחנו אז התנגדנו לזה וציינו את זה בפרוטוקול של מנכ"ל רה"מ, התכוונו שהם יקבלו קרקעות מנהל לא בשטח הכפר ולצרף אותם לשטח המתאר הכוללני של דליה,  אנחנו התנגדנו לזה וראינו בדבר פגיעה בזכויות התושבים העתידיים".

"התכנון כלפינו הוא מגמתי, המנהל תכנן ולא המועצה המקומית, אנחנו מבקרים את רפיק חלבי מקצועית, אנחנו חברים ובני משפחה ורפיק לא אויב, יש כאן אחריות ואנחנו מתוך ניסיון וידע באים ומדברים".

חליל: "אני קורא לתושבים שכל מי שיש לו אדמה שעשויה להינזק או שנשארה מחוץ לתכנית, שילך ויגיש ערעור ע"י עו"ד ולבקש להכניס את האדמה לתכנית, אני גם מזמין את ראש המועצה לישיבת ייעוץ עם הנהגת הישוב, כול מי שרוצה להיות שותף ובמקביל להזמין כנס גדול ולצאת עם מסמך חתום ע"י כל התושבים שאנחנו מתנגדים לתכנית במתכונתה הקיימת, למשוך אותה ולעשות תכנון שכולל כל מה שצריך עם ראייה עתידית".

חליל: "למה תופסים את האדמות הפרטיות כקניין שצריך לפתח על חשבון הצרכים? למה לא עושים את זה לבעלי רכוש יהודים שיש להם דירות ואדמות, ועושים על רכושם תכנון, ובאים אלינו כי אנחנו החוליה החלשה?, אנחנו חלשים כי ההנהגה שלנו כזאת".

 

ניתן להקשיב לדברי מליאת מועצת דליה בקישור

 

עוד בנושא לגבי כל התכנון וההחלטות לגבי הכפר הדרוזי 

 

לדברים בסרטון

 

 

חליל חלבי תכנית מתאר דאלית אל כרמל

תגובות

20. مجد לפני 5 חודשים
رفيق حلبي
19. חלבי לפני 5 חודשים
רוצה להתמודד
18. برج المراقبة לפני 6 חודשים
سؤال
17. ל14 לפני 6 חודשים
הדילאווי
16. לחליל לפני 6 חודשים
לחליל
15. בחור לפני 6 חודשים
על הבעיות הגורם לה כרמל
14. דילאווי1 לפני 6 חודשים
אדון ח'ליל
13. תושב לפני 6 חודשים
שאלה טובה
12. دالية الكرمل الاشم לפני 6 חודשים
اشرح لاهل بلدك يا رفيق
11. فايز לפני 6 חודשים
رفيق حلبي
10. مواطن حلبي حر دمرت البلد לפני 6 חודשים
دالية الكرمل
9. יוסי לפני 6 חודשים
בעיות של מנהיגות זו האמת
8. חלבי לפני 6 חודשים
חליל צריך לסלק את הדרדס השקרן כי הוא עושה בושות למשפחה
7. عارف לפני 6 חודשים
لرفيق المحترم جدا جدا جدا
6. תושב דלית אל כרמל לפני 6 חודשים
ראש המועצה הבייתה נכשלת ובגדול
5. مروان לפני 6 חודשים
اليوم لا يخفى على احد منا
4. תושב מודאג לפני 6 חודשים
כל הכבוד
3. دلواني לפני 6 חודשים
כל הכבוד
2. العبقري לפני 6 חודשים
رفيق المتلون؟؟؟وعدم قول الحقيقة للمواطن
1. רביע לפני 6 חודשים
דליה

מומלצים