יוסף:"אנשי בית ג'אן צודקים במאבקם"

יו"ר התנועה הציונית הדרוזית יוסף נסר אלדין בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על מאבק החקלאים של בית ג'אן באדמות שלהם בהר מירון ועל מה שקרה עם אנשי רט"ג והמשטרה, יוסף מפנה אצבע מאשימה למדינה שלא תרמה שום דבר לתכנון וביום אחד באה לעשות סדר, סרטון

29.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יוסף:"אנשי בית ג'אן צודקים במאבקם"

 

בתאריך 13-7-2020 הגיעו פקחי רשות הטבע והגנים בליווי שוטרי מתפ"א לשמורת הר מירון לפעילות של הדבקת צווים, הם נתקלו בהתנגדות של החקלאים במקום ואך טענו שהם מצאו את עצמם מוקפים בהמון מתושבי בית ג'אן שלא איפשר לפקחים להתקדם או לשוב על עקבותיהם.

כל זה היה סיפור מצוץ מהאצבע, או שבאמת זה קרה, התמונה משתנה ששומעים את העדויות מקרוב, שאף אדם לא תקף את הפקחים ולא נגע בהם, למרות ששוטר במקום ביציע ירי באוויר, מה שנתן לבעלי הקרקעות שרובם קציני צה"ל ומשרתי מילואים להרגיש מאוימים, כי הזהות שלהם דרוזית.

 

 

יוסף נסר אלדין הוא אחד האנשים שחיזק את הציונות בארץ ישראל מעל 40 שנה, תומך ובקשר הדוק עם הנהגת המדינה והשלטון המקומי, מגיע לבית ג'אן לעמוד מקרוב על מה שקורה ולשמוע את מצוקת החקלאים, כי הוא מכיר והוביל את בעיות התכנון בכנס הרצליה הראשון והשני, ויכול להצביע יותר מכל אדם אחר על הבעיות התכנוניות.

יוסף: "אין מאבק יותר צודק מהמאבק של תושבי בית ג'אן, המדינה באה אחרי שנים רבות לעשות סדר בגלל לחצים של סמוטריץ וחבריו, שהם בעצמם עברייני בניה ועם אישור חוק קמיניץ שמביא את הסוגיה לצומת דרכים קשה שבעיקר מכוונת לכפר הדרוזי".

יוסף: "המדינה צריכה להבין איך לעשות סדר בכפר הדרוזי ולא להתנהג איתו כנטע זר וחברה אלימה, מה שקורה היום, זה יכול לדרדר את הכפר הדרוזי למקום שאף אחד לא רוצה".

 

לכל הדברים בסרטון

 

יוסף נסר אלדין בעיות האדמה בבית גאן

תגובות

3. סמי לפני 3 חודשים
כל מילה בסלע
2. אזרח לפני 3 חודשים
ממשלה؟؟؟
1. דרוזים ישראלים לפני 3 חודשים
כולנו תומכים במאבקים צודקים...

מומלצים