יו"ר הועדה המחוזית מברך את רפיק על התכנון

באים לקראת המערערים בנושא תכנית המתאר הכוללנית של דאלית אל כרמל, איתמר בן דוד יו"ר ועדת התכנון והבניה המחוזית חיפה, מודיע לרפיק חלבי ראש המועצה שהוא דוחה את יום הערעורים שנקבע ומברך את רפיק על הפקדת תכנית ח'לת נסאר.

07.04.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יו"ר הועדה המחוזית מברך את רפיק על התכנון

 

הוועדה המחוזית חיפה החליטה להפקיד תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בדלית אל כרמל

התוכנית על שטח של כ-207 דונם כוללת 740 יחידות דיור, 14 דונם של שטחי ציבור ושטחים פתוחים וכ-4,000 מ"ר למסחר, ספורט ונופש 

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בחיפה, בראשות איתמר בן דוד, החליטה להפקיד תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בדלית אל כרמל - ח'לת נאסר. פיתוח של השכונה יעשה באמצעות איחוד וחלוקה, תוך חיבור לשכונות הקיימות בדרום מערב דלית אל כרמל. 

התוכנית שקודמה בהובלת אגף תכנון מקומי במנהל התכנון והמועצה המקומית דלית אל כרמל יחד עם לשכת התכנון מחוז צפון, משתרעת על שטח של כ-207 דונם וכוללת 740 יחידות דיור במבנים בני 4 קומות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 14 דונם של שטחי ציבור ושטחים פתוחים וכ-4,000 מ"ר למסחר, ספורט ונופש. 

בהיבט התחבורתי, התוכנית מספקת מענה לחיבור השכונה לדרכים הקיימות באמצעות הקמת כביש חדש, וחיבורים נוספים לשאר חלקי היישוב, בהתאם לעקרונות תוכנית המתאר המופקדת ליישוב. 

יו"ר הוועדה המחוזית חיפה, איתמר בן דוד: "התוכנית מהווה נדבך נוסף במימוש תוכנית המתאר ליישוב. השכונה החדשה שתוקם תיתן מענה לצרכי הדיור של האוכלוסייה בדליית אל כרמל שמונה היום כ-17,600 תושבים. לתוכנית קדם הליך שיתוף ציבור נרחב עם בעלי הקרקע והתושבים, שבחן בקפידה את צרכי התושבים והיישוב. קידום התוכנית כרך אתגרים רבים, בהם תכנון על קרקעות בבעלות פרטית ובשכונה המתאפיינת בטופוגרפיה קשה". 

אישור התוכנית יידרש לאישור שינוי תוכנית המתאר המחוזית, כפועל יוצא של תוכנית המתאר הכוללנית ליישוב, המרחיבה את אזור הפיתוח העירוני המותר. 

התוכנית נערכה על-ידי אדר' רוזה דיאמנט.

במכתב של איתמר בן דוד לראש מועצת דאלית אל כרמל רפיק חלבי הוא כותב: "ראשית מברוק על ההחלטה של מליאת הועדה המחוזית אתמול להפקיד את תכנית חלאת נסאר על מאות יחידות הדיור הכלולות בה ועשרות הבתים שיוסדרו במסגרתה. כמו שאתה יודע, נקדם בקרוב גם דיון בהתנגדויות גם בתכנית מפורטת אל רנדה הכוללת מאות יחידות דיור. שתיהן בהתאם לתכנית המתאר שאתה תומך ומוביל איתנו לאורך על הדרך לאור תועלותיה הגדולות.

עם חג נבי שועיב הקרב ובא אתה יכול להתגאות בפירות מאמצי התכנון שיחד איתך ועם סגנך אמיר מובילה המהנדסת הנפלאה שלכם נסרין בשנה האחרונה בעבודה צמודה עם צוות מינהל התכנון בהובלת מיכל מריל ומתכננת המחוז ליאת פלד.

ימים עמוסים לאחר חזרה מחופשת הפסח ובהיערכות לחזרה לשגרת דיונים במתכונת רגילה, מתנצל על העיכוב במענה.

לאורך למעלה מעשרים שנה אני נכחתי בימי דיוני ועדות תכנון ביום זה אשר בערבו מתחיל יום הזיכרון.

בקשתך מקובלת כראש הרשות ואשר מכיר את צרכי התושבים ולכן החלטתי לבטל את יום דיונים זה.

ייקבעו ימי דיונים בהמשך".

 

פורטל הכרמל

איתמר בן דוד, צילום ענבל מרמרי.

תגובות

11. יוסף לפני 15 ימים
ללא תוכן ותכלית!
10. נסר לפני 15 ימים
למה?
9. من البلد לפני 16 ימים
للسيد رفيق حلبي
8. והבה לפני 16 ימים
ראש מועצה צבוע בצבעי קשת
7. مواطن לפני 16 ימים
كيل المديح
6. للسيد انور المتنور לפני 16 ימים
واحسرتاه
5. לאנור מספר 3 לפני 16 ימים
התקליט נשחק מרוב שימוש
4. סמיר לפני 16 ימים
רפיק חותמת גומי אצל מנהל המחוז
3. אנור לפני 16 ימים
למס 1
2. תושב דליה לפני 16 ימים
מכתב מוזמן. רפיק מתנהל כמו פקיד של הוועדה המחוזית
1. תושב הכפר השחור לפני 16 ימים
דלית אל כרמל

מומלצים