כרמל "העדה הדרוזית נמצאת בזמנים הכי קשים"

כרמל נסראלדין ראש מועצת דאלית אל כרמל לשעבר בראיון לפורטל הכרמל מתייחס לתכנון ובניה, הבחירות לכנסת ועוד, "מצב התכנון והבניה בכפרים הדרוזים מחייב ארגון תכנוני ברמת הישוב והעדה, צריך לתת אופציות לצעירים, ראש רשות צריך לדבר בשפה אחת לאוכלוסייה".

05.05.2019 מאת: חסין חלבי
כרמל "העדה הדרוזית נמצאת בזמנים הכי קשים"

 

כרמל נסראלדין בראיון לגבי התכנון והבניה בכפרים והעדר השתתפות ראשי המועצות בדיון האחרון בנושא שקיים משרד המשפטים.

"צר לי שראשי רשויות דרוזיות לא הגיעו לקחת חלק בכנס בנצרת, אנחנו במגזר הדרוזי בבעיה ובצרה, בגלל החוק עצמו של קמניץ, הממשלה יזמה את החוק הזה ב 2016 והכנסת אישרה אותו, החוק עצמו בעייתי שמאפשר לפקחים בשטח לעצור בניה ולתת קנסות ומצמצם אפשרויות לשופטים לחון אנשים, החוק מקנה כוח לראשי ועדות להעניש יותר ומגדיל קנסות ומבחינה עקרונית נותן לממשלה לפעול, החוק תופס אותנו כדרוזים כלא מוכנים ולא מתוכננים ואין לנו פתרונות לזה".

"ראדי נגם ראש מועצת בית ג'אן הופיע בכנס הרצליה שיזמנו לפני שנתיים והציג את הבעיה, ראשי הרשויות הדרוזיות יש ביניהם לבין הממסד נתק וחלקם לא מאמין בממסד, אני קורא לראשי הרשויות הדרוזיות לשים את הנושא על השולחן ולפעול למצוא פתרון".

"לגבי הפעילות של ההנהגה המקומית, ראש רשות צריך לדבר בשפה אחת לאוכלוסייה, להסביר שבאמצע כביש לא בונים וצריך שיבוא לאנשים עם פתרונות, צריך לעשות ליגליזציה לבניה הקיימת היום, לכל בית שיהיה רישיון ומהיום והלאה צריכים לדבר לאוכלוסיה ולהסביר שכל בית שיבנה צריך אישורים".

"נושא התכנון והבניה יש לו משמעות על כל אזרח במדינה, לנו הדרוזים הנושא בעייתי ביותר, אנחנו בונים בתים פרטיים, ולא בונים בניינים לגובה, לגבי הבניה לגובה אני בעד, צריך להסדיר קרקעות לבניה, בכל ישוב צריכים הפשרת קרקעות לבניה לפי בנה את ביתך, שיהיה פיילוט של כמה בניינים לגובה לזוגות הצעירים".

"כל ראש רשות צריך לשים יעד שעד 2025 נושא התכנון והבניה ירד מהשולחן, המצב מחייב ארגון תכנוני ברמת הישוב והעדה, ששיח' מוופק טריף וראשי הרשויות ידרשו פתרונות, אולי צריך לדרוש מהממסד שתהיה ועדה מחוזית דרוזית שתשים יעדים ותדרוש פתרונות לכפרים הדרוזים".

"מאות יחידות דיור חסרות כל שנה במגזר הדרוזי ולכן הצעירים לא מתחתנים ולא מולידים ילדים".

לכל הדברים בסרטון

 

כרמל נסר אלדין תכנון ובניה

תגובות

2. דילאווי1 לפני 11 חודשים
אנחנו
1. דילאוי לפני 11 חודשים
ומה עכשיו ......

מומלצים