כתב אישום חמור בפרשת הקרקעות בכרמל 

פרשת הקרקעות שהחלה בפברואר 2019 במעצרם של רבים כולל משני הכפרים דליה ועוספיה, מגיעה עכשיו להגשת כתב אישום חמור ע"י פרקליטות המדינה באמצעות עו"ד יאיר גויכמן, בכתב אישום 13 סעיפים של מרמה גניבה זיוף והשמטת הכנסה ועוד. כל שמות המעורבים שמורים במערכת.

20.11.2020 מאת: חסין חלבי
כתב אישום חמור בפרשת הקרקעות בכרמל 

 

כתב אישום פרשת הקרעקעות בכרמל של נתבע אחד בלבד, למרות שבתיק זה היו מעורבים רבים, כתב אישום חמור שלא הכרנו עם סעיפים רבים, בגין סחר במקרקעין במרמה.

כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בחיפה, נגד תושב הכרמל בחשד לסחר במקרקעין, כולל 44 דפים שמייחסים אישום של 13 פרשיות חמורות, של סחר במקרקעין במרמה.

בפרשה החמורה הזו יש 161 עדי תביעה, מכל הקשת הכלכלית והחברתית, מכפרי הכרמל ומחוצה לו, כולל תאגידים ובנקים.

בחלק גדול מכתב האישום מצוין שבעלי הקרקעות לא נתנו יפוי כוח לאותם מתווכים ולא היה להם אישור והסמכה למכור ולסחור במקרקעין לא שלהם ולא של אחרים.

עוד מצוין בכתב האישום, הסכם מכר מזויף שהוצג בתמורה לקבלת תשלומים בסכומים כספיים שנעו בין 150 אלף ש"ח עד 250 אלף ש"ח ו-300 אלף ש"ח, ועוד סכומים גדולים לכל פרשה ופרשה בנפרד, למרות שהשמאות של הקרקע עלתה פי הרבה יותר.

באישום מחדדים את נושא השימוש במרמה ערמה ותחבולה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, השמטת הכנסה, הכנת וקיום פנקסי חשבונית כוזבים, גניבה בידי מורשה, מסירת הצהרה לא נכונה ביודעין, מסירת ידיעה לא נכונה במטרה להתחמק ממס.

בכל הפרשה הזאת היו אנשים שהוציאו מכיסם כספים כדי לבנות את עתידם ברכישת מקרקעין ובניית ביתם, או שהכוונה הייתה לרכוש השקעה בנכס ע"מ להשתמש בו בעתיד, אותם אנשים כנראה נפלו בפרשה שבית המשפט יצטרך לתת את הדין בה בקרוב.

אותם אנשים מעורבים בפרשה באים מהחתך החברתי בכפרי הכרמל ומכירים את האנשים והאנשים מכירים אותם, ולכן נתנו בהם אימון מלא והעבירו להם לפי הטענות בכתב האישום כספים רבים.

חשוב לציין שבימים הקרובים הפרקליטות תחליט אם תגיש כתבי אישום נגד שאר המעורבים בפרשת המקרקעין הנ"ל.

פורטל הכרמל והצפון נמנע מלפרסם את השמות בפרשה כשמירה על זכות הפרט עד שבית המשפט יחליט אחרת.

 

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. אחד שמבין לפני 3 חודשים
מילה היום זה לא מילה

מומלצים