לא ניתן להם לחסל את העסקים והחקלאות בג'למה

בעל העסקים עמאר מנסור תושב עוספיה שבמשך דורות משפחת מנסור עיבדה אדמות ג'למה ומנסורה במפער הקישון והקימה עסקים ופרויקטים רבים, בשנים האחרונות עם הקמת הפרויקטים של דרך ישראל נתקלה המשפחה בקשיים בדרכי מעבר, עמאר "מי שיכנס לאדמה נכנס לבית שלו".

04.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לא ניתן להם לחסל את העסקים והחקלאות בג'למה

 

משא ומתן נמשך הרבה שנים בין חברות שמקימות את כביש חוצה ישראל לבין בעלי האדמות במפער הקישון, להגיד שיש פתרונות שהחקלאים קיבלו, זה בספק.

ניתן לעיין בכתבה שפרסמנו בשנה החולפת תחת הכותרת  " החקלאות הקרקעות והעסקים של הדרוזים מחוסלים בגלמה ".

החקלאים של משפחת מנסור בג'למה שהאדמה שלהם נמצאת מצפון לדרום כביש 70, מתקשים להעביר כלים חקלאיים לעיבוד האדמה, היום הם נדרשים לעשות ק"מ רבים כדי להגיע לאדמה ממול.

בעבר הובטח להם לפי הסכמים ועל זה היו עדים שיח' מוופק טריף ואנשי ציבור רבים, שייבנה במקום גשר שיוכלו לעבור דרכו, כמו שנבנו במקומות אחרים, בפועל כלום לא נעשה.

עמאר מנסור: "זה לא יכול להיות שכל הפרויקטים קמו על האדמות שלנו ועכשיו הגיע התור להוריד לנו את החשק להמשיך לעבוד באדמות שלנו, הם הורגים אותנו לאט, לא ניתן להם שיעשו את זה, זה דבר לא מקובל, אנחנו נערב את כל העולם שדבר כזה לא יקרה".

עמאר: " אנחנו לא נוותר ונעשה את מה שאבא ז"ל אמר לנו, נשאר באדמה שלנו, כל מי שנכנס לשטח שלי אנחנו נכנס לבית שלו, אנחנו כבר זרענו באדמות ופתאום באים וסוגרים לנו, אני מערב את השיח'ים, כל הפרויקטים היו בכיוון של טבעון יקנעם, למה הזיזו את זה לאדמות שלנו? יושב מישהו במשרד ומתכנן על השטח שלי".

 

מצב קיים בצומת היום

 

עוד בנושא כתבה עם בן המשפחה מנהל מנסור והתמונה שמצטיירת במקום " אדמה פוריה בעמק הקישון יש על מה לשמור "

 

עמאר מנסור אדמות גאלמה 2020

תגובות

8. كرمليه לפני 10 חודשים
איתכם במאבק
7. מנסורי לפני 10 חודשים
עמאר יא בטאל
6. מדליה לפני 10 חודשים
משפחת מנסור מכובדת והעדה אוהבים אותם
5. עספיא לפני 10 חודשים
אוהל מחאה
4. חקלאי לפני 10 חודשים
האדמה חשובה מעל הכל
3. עיספאוייי לפני 10 חודשים
צריך לעזור למשפחת מנסור
2. הכל לפני 10 חודשים
מה הבכינות הזו ולמה לאיים
1. מוכתאר לפני 10 חודשים
רק כוח יחזיר לנו את הכבוד

מומלצים