למה ראגי קיס נתבע על בניה לא חוקית

בית משפט השלום בחיפה ידון בתביעת הועדה המקומית לתכנון ובניה רכס הכרמל, נגד תושב עוספיה ראגי קיס, באשמת בנייה לא חוקית, כאשר מבנים אחרים באותו המתחם כלל לא נתבעים, עו"ד מוניר חמדאן שמייצג את הנתבע טוען שפה נעשית אפליה שהתכוונו לתבוע, רק את אותו אדם.

15.04.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
למה ראגי קיס נתבע על בניה לא חוקית

 

בזמן שלא חולקו אדמות ולא נבנו בניינים לחלוקה לזוגות צעירים מחוסרי דיור והמדינה הייתה אחראית במשך שנים למצב הקיים, חלק מהתושבים מחוסרי הדיור ניצל את האדמה הפרטית שלו לבניה, בא רכס הכרמל ועשה איפה ואיפה, חלק מהתושבים שבנו נתבעו והחלק הגדול לא.

השאלה שנשאלת למה לא הוכשרו קרקעות חדשות לבנייה ונתנו לתושבים לבנות באדמות שלהם ורק אחרי זה באו ותבעו?.

עוד נודע לפורטל הכרמל, שעו"ד מוניר חמדאן טוען שאם רכס הכרמל לא יבטל את התביעה שלו נגד מרשו, הוא יפנה ליועץ המשפטי לממשלה נגד שלושה פקחי הועדה המקומית רכס הכרמל, שהם בעצמם עברייני בניה.

היום יופיעו הצדדים בפני בית משפט השלום בחיפה, בפני כבוד השופט זיו אריאלי, בעניין תכנון ובניה, יש לציין שמדובר במתחם שהוא הבית של ראגי קיס, שנמצא בגוש 17158, המבנה נבנה ב 2017, ורק עכשיו הועדה המקומית רכס הכרמל תובעת בגין בניה לא חוקית, וזה לא קשור לחוק קמיניץ, כי אם היה מופעל היה מופעל על כולם ולא על בודדים".

גולת הכותרת של עו"ד חמדאן הגנה מן הצדק, עו"ד מוניר ביקש מהועדה המקומית רכס הכרמל, שימציאו לו היתרי בניה במקומות שונים, ע"מ להוכיח שיש אכיפה סלקטיבית בשני הכפרים דליה ועוספיה, הם סירבו וטענו שהם לא חייבים, אבל הם מחזיקים בנתונים, ולכן אי אפשר לדעת מי קיבל היתר ומי לא, לצורך הוכחת העוולה של הרכס כלפי אחרים.

יש לחדד שבבית המשפט בדיון ראשון לפני כתב האישום, עו"ד חמדאן ביקש שיינתן צו, ובית המשפט נימק בצורה עקיפה שהוא לא צריך לתת צו, עו"ד מוניר דרש להמציא את ההיתרים של שלושת מפקחי הועדה המקומית רכס הכרמל שהם עברייני בניה, בית המשפט לא אישר את זה, ולכן עו"ד חמדאן שוקל לפנות ליועץ המשפטי של הממשלה ע"מ לבטל את צו האישום בטענת הגנה מן הצדק.

יש לציין שדינו של מי שבנה לא חוקי, מאסר וקנס כספי גדול.

הטיעון של עו"ד מוניר חמדאן שהדבר הבסיסי ביותר שרכס הכרמל היו צריכים לעשות, להמציא את המבוקש מבחינת איפה ניתנו היתרים ואיפה לא, בהתאם לבקשה שהגיש, ואז לפי זה היה אפשר לבוא ולהוכיח באופן מוחלט שקיימת אכיפה סלקטיבית ובזה היו פותרים הרבה בעיות.

עו"ד מוניר שואל מדוע אי אפשר להריץ תכניות כאשר הבניה כבר קיימת?, פה נטען כי ישנם כ 50 בתים במתחם זה, שחלק מהם קיבל היתרים וחלק לא, עד היום נתבעו רבים בגין בניה לא חוקית בכפרים דליה ועוספיה.

נמשיך לעקוב ולעדכן בסוגיה.

 

תגובות

3. עיספאויי לפני 12 חודשים
יש הרבה כמו ראגי אצלנו
2. תושב לפני 12 חודשים
רכס הכרמל תובע את מי שהוא רוצה
1. מן הישוב לפני 12 חודשים
אפליה וגזענות

מומלצים