למה שותקים במועצת עוספיה ?

דונמים של אדמה שהעביר מנהל מקרקעי ישראל לרשות מועצת עוספיה, לצורך בניית אשכול גנים, טיפת חלב, גן ציבורי ומשחקי ילדים ולכל מטרה אחרת, מוחזקים בידי כל מני אנשים שניצלו את הפרצה וישבו על האדמה, במיוחד בשכונה המערבית וליד בית בני מערוף.

26.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
למה שותקים במועצת עוספיה ?

 

לאחרונה מועצת עוספיה שלחה מכתב ליו"ר ועדה מרחבית לתכנון ובניה רכס הכרמל אלוף במיל יוסף מישלב ע"י מהנדס מועצת עוספיה אינג' אחמד חסון, בקשה לסילוק הריסה ופינוי מקרה של פלישה לשטח ציבורי בגוש 11150 חלקה 51 - 52. הדרישה לעצור את המשך השימוש הבלתי חוקי ולגרום להסרתו מהשטח הציבורי.

שאלות רבות של אזרחים ונציגים, מדוע חברי מועצת עוספיה וראש המועצה בהיג מנסור לא פועלים להחזיר את הקרקעות אשר ניתנו למועצה לצורך הציבור ומאפשרים לכל מני אנשים להמשיך לשבת על הקרקע.

חשוב לציין שיותר מפעם העלינו את נושא ההשתלטות על הקרקע בכפר הדרוזי בפרט, מה שגורם לעוול להרבה אזרחים שצופים במתרחש לנגד עיניהם ולא יכולים לעשות דבר כי מישהו רוצה שזה יהיה כך.

תזכורת למכתב שחשפנו בחודש אוגוסט 2020 צוין במכתב ע"י מהנדס המועצה אחמד חסון:"אבקשך להפעיל את הסמכות החוקית שעומדת בפניכם בהתבסס על הצווים שהוצאו לרבות לסילוק והריסת המבנים הלא חוקיים".

חשוב לציין שועדת רכס הכרמל היא לא הכתובת לטפל בעבירה שנעשתה וחשוב לדעת ולהכיר הרפורמה בתכנון ובניה מסמנת שזמן עובר הכל עובר, מה שאומר יביא את דרישת מועצת עוספיה לדרך ללא מוצא.

במקרה של הקרקע בגוש הזה, הוא שטח מנהל שהוקצה לשטח ציבור לעוספיה, המנהל זה שאמור להרוס ולדרוש מימוש ביצוע וסילוק מהקרקע.

הסיפור הזה כבר נמשך הרבה זמן, עד היום לא פעלו במועצה לסילוק פולשים לשטח הציבורי, יתכן שהפעם בגלל מעורבות הציבור והלחץ שנוצר יוצאת מועצת עוספיה ופועלת נגד אותם פולשים.

חשוב לציין שיש עוד שטחים בשטח שיפוט עוספיה השייכים לציבור ויושבים עליהם אנשים פרטיים.

לא פעם העלינו את הנושא של הבניה הלא חוקית על שטחים ציבוריים, הבניה בוצעה בימי חג בלילה ובזמן שאנשים עסקו בדברים אחרים, הבניה על השטח הלכה והושלמה בדעה שלא יקרה כלום.

בערב יום כיפור 20-9-2018 אותו בניין שנבנה על שטח מינהל הרחיב את הבניה כי זה היה ערב בו אין פיקוח ואין מי שיעצור את הבניה שמתבצעת במקום על חשבון תושבי עוספיה.

לאור תלונה ברכס הכרמל, יו"ר הועדה אלוף במיל' יוסף משלב, עם המפקח הבכיר איהאב כיוף, הגיעו למקום מספר פעמים בחנו את המצב בשטח ומאז לא קרה כלום אולי הפעם עם מכתב המועצה יקרה דבר כל שהוא.

לדברים שפרסמנו בתאריך 22-5-2020 כך משתלטים על חלקות חיילים משוחררים בעוספיה לעיני כל האחראים במועצה וברכס, בעלי אינטרס שבנו וממשיכים לבנות על אדמה ציבורית, למרות צו ההריסה, כבר התייחסנו לסוגיה והבניה וההשתלטות על האדמות ממשיכות, מאות חיילים משוחררים בלי בית בעוספיה ובמקביל עברייניים לקחו את האדמות שלהם, מה תפקידם של האחראים במועצה וברכס?.

לא יתכן במנהל תקין שיקרה מה שקורה באדמות המנהל בעוספיה, איך שנותנים לאנשים בעלי אינטרסים שלא ברור איך הוגדרו, בגלל שיש להם קצת תמיכה, נכנסו לאדמה הציבורית והרימו בניין, לא הסתפקו בזה והמשיכו לבנות בחלקות הציבוריות השכנות. תוספת ועוד תוספת וככה האדמות שמיועדות לחיילים משוחררים נעלמות.

כבר מ 2011 אנו מעלים את הנושא ואך פנינו לראשי הרשויות ולועדת תכנון ובניה רכס הכרמל בנדון, עד יום זה לא נעשה כלום ושום אכיפה לא בוצעה, למרות שהיו תביעות משפטיות נגד אנשים פורעי חוק, הבניה נמשכה.

ציבור התושבים שפועל נגד התופעה, מתקשה להבין איך שקבוצה שהיא לא של תושבים מקומיים במקור יכולים לבוא ולהשתלט על קרקע ציבורית?.

עשרות דונמים בגושים שונים בעוספיה, שהמועצה לא תכננה עליהם, זרים גידרו את השטח, שתלו עצים וחלקם בנו בתים, הרכס הוציא צו מנהלי שלא הרתיע ולא עצר את הבניה והמשך ההשתלטות על השטח הציבורי.

בעבר הלא רחוק העלינו את סוגיית הבניה על השטח הציבורי, בה תושבים מעוספיה, הביאו אותנו ליד בניין בית בני מערוף, לגוש הגדול של 17143 ולחלקה 53 שהיא חלקה גדולה ומעבר לכביש נשארו מספר דונמים, שמישהו החליט לא לתכנן עליהם, זה נמצא בתכנית ע"ד 105, תושבים עשו קירות ושתלו עצים וקבעו מצב שהאדמה הזו שלהם, במילה השתלטו על האדמה.

בנוסף בכניסה המערבית לעוספיה, בתכנית ע.ד 124, שטחים שלמים שניתן לבנות עליהם בתים רבים ומוסדות לכפר, שהחלקות מנוצלות ע"י כל מני אנשים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

18. عسفاويه לפני 6 חודשים
حسبي الله ونعم الوكيل في هيك إداره
17. עספאווי לפני 6 חודשים
מנתשאטאר עלא בעד
16. ממספר 13 לפני 6 חודשים
למספר 15
15. עוד לפני 6 חודשים
למספר 13 אתה מבלבל את המוח
14. א. מחמוד לפני 6 חודשים
תרנגולות
13. תושב לפני 6 חודשים
רשות מקרקעי ישראל
12. אחמד לפני 6 חודשים
המעוצה לא מתפקדת
11. צעיר לפני 6 חודשים
קאלק גברים כולם נמושות
10. דרוזי לפני 6 חודשים
עד מתי
9. דרוזי לפני 6 חודשים
אנחנו אבדנו את הדרך
8. אנונימי לפני 6 חודשים
מאיפה זה בא ?
7. צעיר לפני 6 חודשים
כל עוד יש פוליטיקה על חשבון הצעירים אין לנו עתיד
6. עיספייה לפני 6 חודשים
למר ריאד מרזוק שלום
5. עיספאוי לפני 6 חודשים
חזקים על משפחה
4. תושב לפני 6 חודשים
זה מוכיח שאנחנו לא שומרים על הרכוש הציבורי
3. ריאד מרזוק לפני 6 חודשים
עם צדק לא מתוכחים
2. ימי וגיה לפני 6 חודשים
זיכרון
1. ההסטוריה חוזרת לפני 6 חודשים
כך היה בעבר

מומלצים