מופיד "כראשי רשויות נהיה בכל מקום לקדם את התכנון והבניה"

מופיד מרעי מעלה את מצוקת הדיור, אי הרחבת תכניות המתאר בכפרים הדרוזים, והחסמים של ועדות התכנון בכל פורום, מופיד מתייחס לבעיית התכנון בעוספיה, מצדיק את שיח' טריף לגבי הקמת ועדת חקירה ושואל מה הסיבות של גניזת מסקנות ועדת גורן?.

29.06.2018 מאת: חסין חלבי
מופיד "כראשי רשויות נהיה בכל מקום לקדם את התכנון והבניה"

ראש מועצת חורפיש ויו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות מופיד מרעי, פועל בשנים האחרונות, לקידום התכנון בכפרים הדרוזים, קיצור תהליכים והסרת חסמים בוועדות התכנון.

מופיד מרעי הגיע יחד עם שיח' מוופק טריף וח"כ סאלח סעד לפגישה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, לבקש חנינה על כלל ההרשעות בעבירות בניה בכפרים הדרוזים, ולהעלות את בעיית התכנון והבניה ואת מצוקת הדיור ומצוקת התכנון והבניה ואי הרחבת תכניות מתאר בכפרים הדרוזים במשך הרבה שנים.

מופיד: "יצאנו מבית הנשיא עם תובנות בנושא החנינה, החנינה תהיה נקודתית למי שיש לו פסק דין והוא כבר עם היתר בניה, בנוסף הנשיא הבטיח להירתם ולעזור בנושא התכנון והבניה".

מופיד: "בחלק מהישובים אנחנו מתקדמים בצעדים מהירים בנושא התכנון והבניה, בשנתיים האחרונות יש התקדמות בכל הכפרים, אבל אסור לעצור, יש עדיין חסמים בוועדות התכנון והבניה, הבקשה שלנו להקים ועדה מגזרית ייעודית זמנית, כדי לסיים את כל התכנון בכפרים, אחרי סיום התכנון אין לנו בעיה שתבוא אכיפה, אנחנו כראשי רשויות נהיה בכל מקום ע"מ לקדם את התכנון והבניה".

מופיד התייחס לבעיית התכנון בעוספיה והציע פתרון: "בעוספיה צריך לקבוע מסלול מהיר, לקבוע את הקו הכחול שמכיל את כל הבתים הקיימים, ללכת ולגמור תכנית כוללנית, במקביל מועצת עוספיה תחלק את התכנית הכוללנית למתחמים ואז להתחיל לעבוד על תכנון מפורט".

מופיד מצדיק את הדרישה של שיח' מוופק טריף, להקים ועדת חקירה בנושא התכנון והבניה בכפרים, "הייתה ועדה בראשות השופט גורן, אבל לצערי התוצאות של הועדה מעולם לא הוצגו בפנינו כראשי רשויות ונגנזו".

לדברים בסרטון

 

מופיד מרעי 2018

תגובות

מומלצים