מפסיקים השתלטות על שטחים ציבוריים בדליה

תושבי דליה צעירה יכולים להיות רגועים, השטח בחלקה 290 הוא שטח ציבורי והמועצה הולכת והופכת אותו לגן ולמשחקיה ואין לאף אחד חזקה לסלול בו כביש גישה או שימוש למעבר לביתו, מישלב הבטיח לנקוט באמצעים נגד הפולשים, רפיק:"מפתחים את האזור", לפרטים

07.06.2019 מאת: חסין חלבי

דליה צעירה גוש 11502 חלקה 290דליה צעירה גוש 11502 חלקה 290

 

זו פעם ראשונה שנשמע קולן של הנשים בכפרים הדרוזיים שרוצות לראות שטחים ציבוריים בשכונות שלהן שישמשו את הילדים והמשפחות ברגעי נחת.

מה שקרה עם שטח גדול בכניסה לדליה צעירה, פרשה שכבר העלינו כאן לפני שנתיים, על תושבים שחשבו שמותר להם להשתמש בשטח הציבורי וסללו כביש פרטי באדמה ועוד בטענה שקיבלו אישור.

דאז יו"ר ועדת תכנון ובניה אלוף במיל יוסף מישלב ביקר במקום ואך הנחה וחתם על צוו להפסקה מידית של העבודות, וציין שהוועדה תפעל למימוש צוו מנהלי והחזרת המצב לקדמותו, מה שלא קרה עד יום זה והדבר החמיר בזה שאותם פולשים לקרקע המשיכו לטעון בפני התושבים שקיבלו אישור לגבי העבודות שביצעו באדמה, בנוסף לשינוי סטטוס בתכנון הקרקע, כמובן שהדבר הזה הוא לא נכון.

ראש המועצה רפיק חלבי לפורטל הכרמל: "אנחנו הולכים להקים משחקייה וגן ציבורי, הורדנו חלק מהשלטים מהקיר, יש כבר תקציב לבניית הפרויקט ותכנון מסודר בעלות אלפי ש"ח, זה לא יעזור לאף אחד, זהו שטח ציבורי".

 

 

רפיק חלבי לפני שנתיים באותה סוגיה אמר לפורטל הכרמל"לא מוכר לי המקרה, ראוי לפנות למשרד השיכון ו/או מנהל מקרקעי ישראל, ברור שהמועצה איננה צד ואין לה כל קשר לנושא".

שימו לב לתכנון של השטח הנ"ל בחלקה 290 שסומן מראש כשטח ציבורי, השאלות הרבות למה המועצה וועדת תכנון ובניה מאשרים למצב הזה להיות ומה החלק שלהם בכל העניין הזה?, מה שעולה שאם התושבים דברו אז ראינו, לא דיברו הכל מותר.

חשוב לציין שסוגיית הזכייה בחלקה בדליה צעירה והעברתה לגורם שלישי סוגיה שתבדק בשבועות הקרובים מבחינה חוקתית, אם זה בכלל מותר שקרקע שאמורה לשרת זוגות צעירים עוברת לנדל"ן או לעסקים פרטיים שבונים צימרים ומקומות לינה.

נמשיך לעקוב מקרוב ולעדכן בנושא.

 

תמונת ארכיון מ2017

 

כתבות בנושא מ2017

הפלישה לשטח הציבורי בדליה צעירה

רכס הכרמל ינקוט בצעדים נגד הפולשים בדליה צעירה

 

תגובות

מומלצים