מתנגדים לתכנית המתאר הכוללנית של דליה

הסתבכות או פתרון לתוכנית המתאר הכוללנית דאלית אל כרמל, עו"ד פראס בדחי נציג הרשויות המקומיות בוועדת התכנון המחוזית תוקף בחריפות את ראשי הוועדה ונוטש במחאה את הישיבה, רפיק חלבי במכתב קשה לשר הפנים אריה דרעי.

09.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מתנגדים לתכנית המתאר הכוללנית של דליה

 

ראש מועצת כפר קרע, עו"ד פראס בדחי, נציג הרשויות המקומיות בוועדת התכנון המחוזית, תוקף בחריפות את ראשי הוועדה ונוטש במחאה את הישיבה.

ראש מועצת דלית אל כרמל רפיק חלבי מחרים את דיוני הוועדה ומתכנן עם ראש מועצת עוספיה הפגנה בשבוע הבא מול משרדי הוועדה המחוזית.

היום החלו הדיונים בהתנגדויות לתכנית המתאר הכוללנית של דאלית אל כרמל.

עו"ד בדחי אמר : " קראתי את מכתבו של ראש מועצת דאלית אל כרמל לשר הפנים ונחמץ לבי. אתם וועדה דורסנית, חסרת רגישות והבנה . לעולם לא תבינו את ההוויה התרבותית שלנו ולעולם לא תבינו את המצוקה שלנו.

הצלחנו להפוך את רפיק חלבי, איש עתיר זכויות במדינה הזו למתנגד החריף ביותר לתכנית המתאר בגלל השיטות והסגנון שלכם. אתם תשבו כאן והוא יצטרך להתמודד עם התושבים. אתם חסרי הבנה וחסרי אחריות בכול הקשור בתכנון ביישובינו".

גם אמיר עיסמי, שמופיע בוועדה אמר דברים בפתיחת הדיון:" ריסקתם חלקות אדמה ופגעתם בתושבים, לא נוותר, איך אתם נלחמים בראש המועצה. התושבים בונים על האדמות שלהם ואין לכם זכות לפגוע בהם. לא נוותר וניאבק עד תום כדי לקבל את זכויותינו על אדמותינו. איש לא יעצור בעדנו".
 

רפיק חלבי לשר הרב אריה דרעי שר הפנים והתכנון, הפריפריה, הנגב והגליל

הנדון: תכנית המתאר הכוללנית דלית אל כרמל

בשני 8-3-2021 החלו שלב ההתנגדויות לתכנית המתאר הכוללנית של דלית אל כרמל, יום שאמור להיות יום לג ליישוב ולתכנון. אבל צר לי לומר כי זה יום עצוב.

התנגדנו לתכנית מראשיתה, אבל ראשי הוועדה המחוזית ביהירות ובכוחנות ולמרות התנגדותנו הפקידו את התכנית לאחר שארגנו רוב בהצבעה תוך פגיעה בראש המועצה ונציגיו.

זו הכתבה של תכנון חובבני ופוגעני וארשה אף לקבוע כי זוהי דיקטטורה תכנונית ופגיעה חמורה בנו.

אנחנו "השקופים" מול מכונה דורסנית של תכנון כפוי. מי נתן להם את הזכות לפגוע באדמותינו ובירושת אבותינו, לפצל חלקות, לרסק גושי אדמות בלי פיצוי והתייעצות.

האם היית מוכן שייפגעו ברכוש היהודי בחברון, בשילה, בנוה צוף, בקדומים ובגוש עציון?? האם היית מוכן שייפגעו בך כי הם "חזקים על חלשים".

אקדים לומר כי אאבק בתכנית בכל האמצעים ובכל הכלים בארץ ובחו"ל.

כל הניסיונות שלי  מול סגן השר בן צור, המנכ"ל  מרדכי כהן, הגב' מיכל  מריל וראשי ועדת התכנון המחוזית כשלו מול  תפיסת "הדיכוי התכנוני". 

במחאה לא אופיע להתנגדויות אבל כדי לעמוד ליד התושבים וכדי למצות את ההליכים החוקיים בשלב זה, יופיע חבר המועצה  אמיר עיסמי ומהנדסת המועצה גב' נסרין דקסה כדי לתמוך בתושבים בשעתם הקשה. לבי עם התושבים ואני מבין למצוקתם ולא אטוש אותם לרגע עד שנשיג את התכנון ההולם בהסכמה בלי הכתבה.

אנו מודיעים לך כי נמצה את כל ההליכים החוקיים העומדים לרשותנו כדי לקבל את המגיע לנו בכל האמצעים החוקיים.

פורטל הכרמל והצפון ימשיך לעקוב ולעדכן בסוגיה.

 

פורטל הכרמל

עו"ד פראס בדחי

תגובות

13. למס׳ 10 לפני 1 חודש
גם אתה מהעדר מס 10
12. סמיר השובב לפני 1 חודש
ראש המועצה רפיק חלבי
11. מן הישוב לפני 1 חודש
כמה זמן השקר יחזיק
10. למס' 7 לפני 1 חודש
האומנם?!
9. תושב דליה לפני 1 חודש
כפר שחור 7 שנים
8. מושב לפני 1 חודש
דחיה
7. אמיר לפני 1 חודש
רפיק חלבי לא ראוי לתפקיד .
6. האדי לפני 1 חודש
תלמיד גן חובה
5. מהנדס לפני 1 חודש
מעל שבע שנים ומתנער מאחריות
4. תושבב לפני 1 חודש
בושה
3. בעל קרקע לפני 1 חודש
הבריחה מהמערכה
2. מהא לפני 1 חודש
למה להפקיד תכנית כזו מהתחלה
1. תושה לפני 1 חודש
רפיק מכרת את הכפר

מומלצים