נוספו 450 דונם לשטחי הקבורה בתל רגב

נפתח השלב השני של בית העלמין האזורי תל רגב ויבנו קברים שיספיקו ל-50 השנים הבאות

30.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נוספו 450 דונם לשטחי הקבורה בתל רגב

צילום ארז שטיינר

"כשיצאנו לדרך לפני שלוש שנים, בהכנת התוכניות להרחבת בית העלמין  והגשתן לאישור רשויות התכנון, היו רבים מאנשי המקצוע שלא האמינו שנעמוד ביעד הזמן שקבענו להשלמת התוכנית. בעזרת השם, היום אנו פותחים את השטח החדש לאחר השלמת בנייתו" אמר אריה פרג'ון יו"ר ומנכ"ל בית העלמין האזורי תל רגב בטקס פתיחת השלב השני.

בטקס המרשים, השתתפו השר לשירותי דת, הרב יצחק וקנין, שהתכבד בגזירת הסרט, המנכ"ל עו"ד עודד פלוס, בכירי המשרד , ראשי ערים, יו"ר בית העלמין אריה פרג'ון  וסגנו  אבי ביטון, יו"ר חברות קדישא, מתכננים וקבלנים, חברי מועצת והנהלת תל רגב  וכ-100 אישי ציבור מכל אזור הצפון.

"מי שרוצה להקים בית עלמין אזורי שיבוא לפה ללמוד מאריה פרג'ון כיצד עושים זאת" אמר השר לשירותי דת הרב יצחק וקנין, שדיבר בין השאר על מצוקת הקבורה בכל הארץ ועל הצורך להיערך לקבורה בחירום. "תודה לך אריה על עבודת הקודש שאתה עושה בנחישות, במסירות ובהתמדה" ציין השר.

מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס הוסיף כי  בית העלמין בתל רגב בניהולו של אריה פרג'ון הוא אחד הפרויקטים המרכזיים שהם גאוות המשרד לשירותי דת בשנים האחרונות. ראש העיר טירת כרמל אריה טל שיבח גם הוא את אריה פרג'ון וציין כי הוא "עובד בקצב שלא ניתן לעמוד בו ומשיג תקציבים במקום שאחרים לא מצליחים".

חבר הכנסת לשעבר יגאל גואטה, שמשמש כיו"ר מועצת בית העלמין ברקת הנמצא בשלבי תכנון, אמר כי בית העלמין בתל רגב הוא המודל שאליו הוא שואף להגיע ו"אריה פרג'ון הוא המנטור שאני לומד ממנו".

בית העלמין האזורי תל רגב ,משרת כיום את חברות הקדישא של חיפה, קרית מוצקין, קרית- ביאליק, קרית -ים, רכסים והמועצה האזורית זבולון ועומד לקלוט בתוכו ערים ומועצות נוספות מהאזור: נשר, טירת כרמל, קרית אתא וקרית טבעון. בית העלמין תל רגב נחשב לחדיש ולמפואר בארץ .

בעבודות ההרחבה הושקעו כ- 31  מיליון שקל מתוכם כ-10 מיליון שקל השתתפות של בית העלמין תל רגב והיתרה השתתפות של המשרד לשירותי דת ומשרד האוצר.

השטחים החדשים כוללים כ-60,000 מקומות קבורה, כולל קבורה אזרחית וקבורת חירום, שיספיקו  לחברות קדישא  לקבורה עד שנת 2070. כיום נמצאים בבנייה קברים בהשקעה של כ-100 מיליון שקל על חשבון חברות קדישא.

יו"ר מועצת תל רגב אריה הודה  לאדריכלית המחוז במשרד הפנים ליאת פלד, למנהל מחוז חיפה של רשות מקרקעי ישראל לשעבר  גבי ויסמן ולויקטור פרלסקי על שקידמו את התוכניות, כולל שינוי תב"ע ואישרו אותם בזמן קצר ביותר.

התוכנית גובשה בסיוע אדריכל האתר איתן רונאל ומנהל הפרויקט מר יצחק שילה מחברת "נתיב", ויועצים שעמדו בלוח זמנים מקוצר ואינטנסיבי לביצוע הפרויקט.

 

 

תגובות

מומלצים