עוספיה בונה מעון חינוכי באדמה שאזרח פלש אליה

בניית מעון יום תלת כיתתי בשכונה המערבית בעוספיה, בגוש 17150 אדמות מנהל של מועצת עוספיה, לגוש זה גלש אזרח שבנה, מועצת עוספיה אמורה במקרה הזה לפנות את האזרחים שפלשו לקרקע ולא להעלים עיין כמו מוסדות אחרים.

29.05.2019 מאת: חסין חלבי
עוספיה בונה מעון חינוכי באדמה שאזרח פלש אליה


יש תחושה של תושבים ותיקים שכל מי שרוצה להשתלט על קרקע, קל לו מאוד לעשות כך, במיוחד בכפרים בכרמל, כי המערכת לא ערה למצב ולשם כך הרבה אזרחים מנצלים את המצב הזה.

במקרה שלפנינו אחד מעשרות מקרים, של אדמה ציבורית שעכשיו יבנה עליה מוסד חינוכי, מגיע אזרח שקנה לו בית או חלקה בעוספיה, שהבניין שלו פולש לחלקת אדמת המועצה, בידיעה או בלי ידיעה, זה כבר לא חשוב, העיקר שהוא נמצא על אדמה השייכת לציבור, והשאלה שנשאלת מדוע לא פועלים נגדו ומפנים אותו מהקרקע ?.

שאלות רבות בעניין הפלישה לקרקע הציבורית, איפה המועצה המקומית? איפה ועדת תכנון ובניה רכס הכרמל? איפה מוסדות המדינה במצב הזה?.

בזמן שצעירים וצעירות בכרמל אין להם בית ורכוש, מגיעים בעלי הון באמצעות מקומיים, קונים ומנהלים סחר באדמות איך שהם רוצים על חשבון הציבור, וכל זה לא מספיק להם, ברגע שמזהים אדמה של המועצה יושבים עליה.

שוב מתעוררים חברי העמותה נגד הזרים בעוספיה שהבטיחו לא לשתוק, הם מביטים ורואים שלא נעשה כלום מצד המועצה ורכס הכרמל ושלטונות האכיפה נגד אותם משתלטים על אדמות המינהל והם זועקים זה לא יתכן עוד, צריך פתרון.

חברי העמותה נגד הזרים בעוספיה אמרו לנו: "זו התוצאה כאשר המועצה המקומית מעלימה עיין מאותם פולשים לאדמות הציבוריות, וזו התוצאה של אי הפיקוח של ועדת רכס הכרמל שלא מבצעת את עבודתה כראוי".

יש רבים שפועלים להביא את כל הממצאים לכל הגורמים המטפלים כדי לעצור את הפלישה הבאה.

במקרה שלפנינו חשוב לציין שנחשפנו אליו רק עכשיו, כאשר המועצה התחילה בבניית מעון היום, מה קרה לפני עם התכנון? ולמה המועצה לא ראתה את זה? כיוון שהתכנון התחיל לפני הרבה שנים.

הציבור מתבקש להמשיך לעדכן בכל מה שהוא יודע על פרשות דומות במייל editor@karmelp.co.il  או בטל 0545823934

 

פורטל הכרמל

תגובות

10. תושב המקום לפני 10 חודשים
חברה גזענית ולא שפויה
9. גל לפני 10 חודשים
שטח הפקר בעוספיא
8. עיספאויי לפני 10 חודשים
אלוהים תעזור לנו בבקשה
7. סמי לפני 10 חודשים
לא רוצים זרים
6. בלי בית לפני 10 חודשים
רק מאבק ציבורי ישנה את המצב הזה
5. דובר אמת לפני 10 חודשים
ח'רבאני
4. יודע הכל לפני 10 חודשים
וגיה אשם בהיג פחדן
3. תושב לפני 10 חודשים
המועצה אשמה
2. רמי לפני 10 חודשים
זרים החוצה
1. תושב לפני 10 חודשים
תושבים פולשים

מומלצים