עמרם קלעגי על מחלוקת יוקנעם מגידו

בסיור מיוחד של הועדה הגאוגרפית, בהשתתפות נציגי המושבים וראשי הרשויות. התנהל שיח נוקב, הנוגע לתכנית הסיפוח של יקנעם עלית שרוצה לבנות בקרקעות אלו 4,500 יחידות דיור להרחבות על קרקעות אליקים ועין העמק

03.12.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עמרם קלעגי על מחלוקת יוקנעם מגידו

חולבסקי בסיור הועדה הגאוגרפית של משרד הפנים בנושא קרקעות המריבה: "מדובר בגזל קרקעות שיגרור פגיעה  חמורה במושבים ובחקלאות"

 כזכור, ראש העיר יוקנעם עלית מבקש לבנות בקרקעות אלו  4,500 יחידות דיור להרחבת העיר ולגזול קרקעות המושבים אליקים ועין העמק שבתחום המועצה האזורית מגידו.

. "זה יהיה פשוט אסון ובכייה לדורות " אמר ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי בסיור ליו"ר הועדה עמרם קלעג'י"  כי לעיר יוקנעם עלית  יש את האפשרות לבנות בתחומה אלפי יחידות דיור נוספות כמו בניה לגובה ופרויקט התחדשות עירונית , כפי שקורה בערי ישראל. לבנות בקרקעות הללו, השייכות למושבים  יהווה פגיעה חמורה בעצמאותם ובעתידם של היישובים עין העמק ואליקים  ויפגע באורח החיים של היישובים בסביבה". 

במהלך הסיור, העלו את טענותיהם נציגי המושבים. אלי שלום, מזכיר האגודה החקלאית באליקים אמר: "לא  ניתן להרוס את אליקים על ידי בניית מגדלי  בטון בקרקע הצמודה אליה, בקרקעות הללו אנשים נטעו את החלומות שלהם". 

יוסי לוי, מזכיר מושב עין העמק טען: "זה יהיה פשוט קטסטרופה וגזל של קרקעות, לא נעבור על זה בשתיקה זה יגיע גם לבג"ץ".

הסיור החל באזור התעשייה "מבוא כרמל " ,באזור  מושב אליקים הצביע ראש המועצה על שטח של מאות דונמים מצפון לאליקים ,שניתן להעביר לרשות העיר  כחלופה לתוכניות הסיפוח שלה וזאת מבלי שתהיה  פגיעה בשום יישוב.  הסיור המשיך בתוך העיר יקנעם עלית ובמהלכו הציע ראש המועצה אזורים רבים שבהם ניתן לבנות  אלפי יחידות דיור.

בסיום הסיור נפגשו חברי הוועדה עם תושבי המושבים בבית העם באליקים. אחד מהם אמר: " בגיל 75 פתאום רוצים להפוך אותי לעירוני? אני מבקש מכם, תניחו לקרקעות שלנו, לא סתם עבדתי כאן כל חיי".   תושבת יקנעם עלית  שהגיעה לדיון הביעה גם היא את התנגדותה  הנחרצת לתכנית ואמרה שהיא תגרום לצפיפות בעיר ושאף אחד לא שאל את התושבים האם הם בכלל רוצים את התכנית.

חולבסקי אמר בסיום הסיור: "אני מתכוון להילחם בכל הדרכים  לסיכול התכנית החמורה וההרסנית .ברצוני  להודות ליו"ר הוועדה עמרם קלעג'י על ההקשבה לטענותינו הצודקות. אני חוזר ומדגיש ,מועצה אזורית מגידו לא תאפשר שום פגיעה במושבים אליקים ועין העמק " .

 

תגובות

מומלצים