צו ההריסה נגד בניין סלמאן חלבי בתוקף

בתאריך 10/11/16 פסק כבוד השופט ערן קוטון, בית משפט השלום חיפה, פסק בתיק חברת סלמאן חיר חלבי צו הריסה וקנס כספי העומד על 120 אלף ₪, כבוד השופטת רונית בש דחתה את הערעור, סלמאן עותר לעליון.

07.01.2018 מאת: חסין חלבי
צו ההריסה נגד בניין סלמאן חלבי בתוקף

הפסיקה הזו היא תוצאה של חוק 109 קמיניץ שלא מאפשר מתן אישור חריג לאחר שהתכנית הופקדה. המדינה באה לתקן ליקויים שהיא עצמה גרמה במשך שנים.

על מקבלי הההחלטות, חברי כנסת, מנהיגות דתית וראשי רשויות, לעמוד לימינו של סלמאן ולא לאפשר לדבר הזה לקרות, שיהרס עוד בית אחד.

חשוב לציין כי הדחייה באה אחרי שראש המועצה רפיק חלבי הודיע על צירוף 350 ומעלה דונם לתכנית המתאר, משרד הפנים הסכים לבקשה, המועצה מאז ההחלטה ועד היום, הציגה מפורטות שפרסמה הועדה המקומית רכס הכרמל, אם מעיינים טוב רואים שחלק מהשטחים שהוזכר כי סופחו לא נמצאים בתכנית.

בתיק בבית משפט השלום בחיפה, מדינת ישראל נגד סלמאן חלבי ואח', בו נטען בתלונות שהגישה המועצה בשם ראש מועצת דאלית אל כרמל, ביחס למטרדים אותם גורם השימוש של הבניין, בתאריך 30-12-13 נתקבלה תלונת רפיק חלבי אצל היחידה הארצית על הפיקוח על הבנייה.

כבוד השופט ערן קוטון ציין את זה בפסק דין, שהתלונה שהוגשה נגד סלמאן חלבי לא עניינית וחוץ מהתלונה של המועצה המקומית לא היו עוד תלונות נוספות.

בפסק דין צוין שסלמאן חלבי יבצע את ההריסה עד יום 1-1-18 אלא אם עד לאותו מועד, יינתן היתר כדין, אם לא יבצעו הנאשמים את ההריסה עד המועד הנ"ל לא יהיה בכך כדי לפתור מהם ביצוע הצו, וכל עוד לא תבוצע ההריסה יראו הצו כמתחדש מדי יום.

סלמאן חלבי בתיק התביעה מואשם בסעיפים חמורים מאוד של חריגה ואי כיבוד צווים ובניה לא חוקית.

בית המשפט חייב את סלמאן חלבי אישית בסכום של חמישים אלף ₪ והחברה שלו בסכום של שבעים אלף ₪.

בסעיף 25 בפסק דין ציין כבוד השופט קוטון, "כן יש לשקול קביעת העונש את השיהוי הרב בנקיטת הליכי האכיפה בפרט נוכח טענות הנאשם לפיה הליכי האכיפה מקורם בפניה לגורמי המאשימה, פניה שנעשתה משיקולים לא ענייניים, אפשר ואלמלא אותה פנייה לא היו הליכי האכיפה באים כלל לעולם".

יש לציין שלאחר דחיית העתירה בבית המשפט המחוזי בחיפה, ע"י השופטת רונית בש, סלמאן עותר לבית המשפט העליון.

המצב כרגע שיש צו הריסה מוכן לביצוע, גמר התכנון וקבלת היתר עדיין רחוק ולא מיידי, לכן בית המשפט לא התחייב בעניין סיפוח השטח למתחם דאלית אל כרמל.

לפרוטוקול של בית המשפט  המחוזי בחיפה ולנימוקים של הפסיקה (ניתן להגדיל את המסמכים בשני קליקים)

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

4. דילאווי לפני 2 שנים
רפיק
3. סאמי לפני 2 שנים
מטוס
2. אזרח לפני 2 שנים
זה לא משחק ילדים
1. דאלית אל כרמל לפני 2 שנים
לעזור לסלמאן כמו כל אחד מאיתנו

מומלצים