קו מים חדש שמחבר מקאם סת שרה

עבודה משולבת של עובדי מועצת דאלית אל כרמל חביב חדיד ועלי מקלדה יחד עם מפעיל הטרקטור חוסאם חליל, שעובד עם תאגיד המים והביוב מוצקין, הניחו צינור בגודל 16 אינש במרחק 1100 מטר, צינור שתרם שיח' רגא נסראלדין, הצינור יאפשר אספקת מים סדירה לכל האזור.

21.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קו מים חדש שמחבר מקאם סת שרה

מאז שקם המקום בסת שרה באום אלשוקף בצד המערבי לדאלית אל כרמל סמוך לעין הוד בשנת 2008, המקום סובל מניתוק מתמשך של אספקת המים, למרות שהונח צינור על חשבון אב הבית שיח' מועין מקלדה ותורמים אחרים.

עם פנייתו של שיח' מועין לבעל העסקים אבו סאלח רגא נסראלדין, הוא נרתם מיד וגייס להם צינור באורך 1100 מטר ובגודל 16 אינש , עכשיו רגע אחרי שהתאגיד מטמיע את רגלו בכפר דאלית אל כרמל, הוא גייס את עובדי מחלקת המים ונתן את עלות המחפר לצורך הנחת הצינור לאורך כל המרחק.

חשוב לציין שהעבודה מתבצעת במהירות רבה למרות שבחלק מהקטעים נתקלו בהתנגדות של בעלי הקרקעות שהביעו התנגדות שהצינור יעבור בקרבת החלקה שלהם, למרות שהצינור הזה הוא לטובתם בעיקר.

חשוב לציין שאזור אדמות אום אלשוקף והקטע המדובר הזה הוא אזור שהפך בשנת 2001 ממעמד חקלאי לאדמות פארק ומאז בעלי הקרקעות מנהלים מאבק להחזירו למעמד הקודם ללא הצלחה.

הדרוזים מחזיקים ברוב האדמות, חלקות בודדות נמצאות בבעלות נוצרית ומוסלמית והשאר חלקות למשפחות יהודיות ודרוזיות.

זה צעד ראשון של עבודה משותפת לפני שהכל מתחיל בצורה רצינית, החשוב מכל שהתאגיד הסכים להיות שותף בפעילות הנ"ל לצורך עזרה לחברה המקומית, סימן של אור ירוק להתחלת שותפות בין כולם.

 

פורטל הכרמל

תגובות

4. מן הישוב לפני 10 חודשים
תאגיד זקוק לתרומות
3. يوسف عامر البقيعه לפני 10 חודשים
تهنئه وشكر
2. هادي م. לפני 10 חודשים
مجمع مياه مفلس
1. צעיר לפני 10 חודשים
כל הכבוד לתורמים ולעובדים

מומלצים