קמיניץ: "אסור לנו להיכשל בתכנון בכפרים הדרוזים"

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד ארז קמיניץ לפורטל הכרמל "בואו נדבר תכנון ולא אכיפה" ומחדד את הרצון להוביל תכנון מתקדם בכפרים הדרוזים, לשם כך קמיניץ והצוות המקצועי נפגשים כל הזמן עם ראשי המועצות ושיח' טריף, סרטון

27.07.2018 מאת: חסין חלבי, אמילי חלבי
קמיניץ: "אסור לנו להיכשל בתכנון בכפרים הדרוזים"

הראיון עם עו"ד ארז קמיניץ התקיים טלפונית בסיוע דובר משרד המשפטים למגזר הלא יהודי אמיר סגייר.

שאלנו את כל השאלות המתבקשות על אופי החוק ולמה עכשיו ומה עם מצוקת הדיור בכפרים הדרוזים ומדוע האכיפה ע"י הועדות המקומיות מגיעה מאוחר מדי.

עו"ד ארז קמיניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: "אנחנו בקשר מתמיד עם ראשי העדה הדרוזית, החלטנו שצריך לדבר יותר על תכנון, ולא על אכיפה כל הזמן, תכנון זה מנהל התכנון במשרד האוצר ולנו יש הרבה דברים לתרום בעניין, אנחנו רוצים למצוא פתרונות תכנון יחד לטובת הכפרים הדרוזים".

עו"ד ארז קמיניץ:"הציבור לא כל כך מבין מה זה תכנון ובניה, יש הרבה תכניות מפורטות שזה המפתח לציבור, התושבים צריכים לעזור בעניין זה כדי לקדם תכניות מפורטות, כשיש תכנון מי צריך בכלל גופי אכיפה? גם אנחנו וגם משרד האוצר כולנו רוצים כמה שיותר לקדם, אבל צריכים שיתוף פעולה עם התושבים, אנחנו ניתן לציבור סיוע משפטי, כל אדם יכול להגיש תכנון מפורט על הקרקע שלו".

עו"ד ארז קמיניץ:"המציאות של לפני עשר ועשרים שנה היא לא המציאות של היום, אנשים שבנו כאשר לא היה תכנון, אני רוצה להסתכל על העתיד, מחר בבוקר, לא על הבתים שנבנו לפני עשרים שנה, כשרוצים לתכנן הכי חשוב שלא יהרסו את התכנון, וזה מתייחס למצב הקיים הנוכחי בואו נדבר תכנון ולא אכיפה, כי כולנו אשמים, מלפני עשרים שנה המדינה הייתה צריכה להתעורר ולעשות תכנון מה שקורה עכשיו שיש עכשיו תכנון וצריך לקדם אותו".

עו"ד ארז קמיניץ: " יזמתי פגישה לפני מספר ימים עם ראשי הרשויות ובדקנו איך אפשר לשפר את התכנון? והפתרון שעלה איחוד וחלוקה, שזה נותן מענה לתכנון ציבורי".

"בפגישה שהתקיימה בתארים 24-7-2018 אצלי במשרד בירושלים עם שיח' מוופק טריף וראשי רשויות, בהשתתפות נציגות יחידת האכיפה ורשות מקרקעי ישראל והרשויות הרלוונטיות, דיברנו על מכרזי תכנון ועל איחוד וחלוקה, אני חושב שראשי הרשויות וראש העדה כולם מגוייסים לתכנון וצריך רק את מעורבות הציבור, לציבור הדרוזי תעזרו לנו לעזור לכם".

עו"ד ארז קמיניץ:"אני לא יודע אם רגבים בונים חוקי או לא חוקי, אני מסתכל על התמונה לפי גורמי המקצוע בתוך הממשלה ומה שהממשלה רוצה לבצע ולא לפי עתירות שהגישו רגבים אני רוצה שיהיו כמה שיותר תכניות מפורטות, אנשים צריכים להבין שאם הם לא יפרישו קצת מהחלקות שלהם לצורכי ציבור לא יהיו בתי ספר וגנים לילדים שלהם".

עו"ד ארז קמיניץ:"לתכנן בצורה מודרנית, לעבוד על שינוי תרבותי, לבנות יחידות דיור לפתרון מצוקת הדיור, לדעתי יש רשויות שיכולות להרים יופי של פרויקטים, לראות איך מייצרים יותר יחידות דיור בצורה מודרנית עבור הצעירים".

יש לציין שחשוב ומתבקש שמקבלי ההחלטות הדרוזים בעניין התכנון, ראשי הרשויות והשיח' טריף, לערב את הציבור בנעשה ובמהלכים התכנוניים ולא לעשות מהלכים בסתר כי בסופו של יום מדובר בציבור רחב שנפגע בגלל הסכמים שהוא לא הכיר לפני.

לראיון בסרטון

 

עורך דין ארז קמיניץ המשנה ליועץ המשפטי לממשלה 2018 לפורטל הכרמל

תגובות

מומלצים