שיח' מוופאק מוביל את הרשויות הדרוזיות במנהל התכנון

פגישה שנייה בשרשרת הפגישות שהתקיימו במנהל התכנון בירושלים, בנוכחות דלית זילבר מנכ"לית מינהל התכנון, שיח' טריף וראשי רשויות, היום הפגישה הייתה רגע לפני היום הפתוח לתכנון שיתקיים בעוספיה ובירכא בשלישי, לפרטים.

22.09.2019 מאת: חסין חלבי
שיח' מוופאק מוביל את הרשויות הדרוזיות במנהל התכנון

 

פורטל הכרמל מביא לכם את הפרטים הקטנים של הפגישות שמתקיימות מזה שבוע שלישי במנהל התכנון בירושלים 

היום התקיימה במנהל התכנון בירושלים פגישת ראשי המועצות של דליה ועוספיה, ינוח גת, כסרא סמיע, ואבו סנאן, בהשתתפות דלית זילבר מנכ"לית מינהל התכנון, איתמר בן דוד יו"ר הוועדה המחוזית חיפה וליאת פלד מתכננת מחוז חיפה, מיכל מרין ראש אגף מנהל תכנון בשלטון מקומי, יהונתן כהן מתכנן מחוז הצפון, ביוזמת שיח' מוופק טריף ועו"ד ראאד שנאן.

ביום שלישי 24-9-2019 יתקיים דיון פתוח בעניין התכנון שמתחיל בעוספיה בשעת בוקר ומשם עוברים לירכא ליום פתוח ודיון מקצועי, בעניין התכנון והבניה בכפרים הדרוזים. הציבור יכול להירשם ולהשתתף.

בדיקת פורטל הכרמל בעניין התכנון והבניה מעלה כי הכפר המתקדם בשלבי התכנון, ינוח גת בגליל, עוד עולה שהכפרים גוליס ואבו סנאן עלו על דרך המלך ונמצאים בשלבים מתקדמים בתכנון.

עוד עולה שדאלית אל כרמל נמצאת בהתקדמות משמעותית בתכנון, אבל יש 3 בעיות מרכזיות שצריך לפתור, 1. שטח השיפוט שאושר ע"י ועדת עמרם קלעג'י והשר עוד לא חתם על הסכם ההבנות. 2. זה ששני הכפרים הדרוזים בכרמל דליה ועוספיה נכללו בזמנו באזור עדיפות ב' ולא  א', כמו הכפרים בצפון.

3. בדליה אושרה בניה מידית של יחידות דיור לאנשי קבע של צה"ל, בלי שום עיכוב, ויש את כל האישורים להתחיל מיד בשיווק הקרקע.

הבעיה היא בשיטת שיווק החלקות, שזה דרך מכרז  ולכן כל אזרח יכול לגשת למכרז ולזכות. לפי חוק זה בעיה שמעכבת את התחלת השיווק והתחלת הבניה בדליה.

לגבי עוספיה, שנמצאת בשלבים ראשונים בתכנון, לאחרונה נשמע איום ע"י ראש המועצה בהיג מנסור, שמתכוון לפנות לבית משפט בעניין התכנית, מובן למי שיודע, שזו דרך לא נכונה ולא משרתת את התכנון בכפר ולא מקדמת את המקום.

המועצה בעוספיה אמורה לדון בתכנית שהוגשה על השולחן, ללכת ולהתווכח, ואז לפעול לבקשת הרחבה נוספת, למען הצעירים והדורות הבאים, ולא לאיים לפני שמתחילים.

בעוספיה חלק מהציבור טוען שמי שמוביל את הדברים במועצה אלו אזרחים בעלי אינטרס אישי, כדי להציל את האדמות שלהם ולא משנה מה יקרה בצד השני.

המטרה מהישיבה במנהל התכנון זה הסכם בין שיח' מוופק טריף לדלית זילבר מנכ"לית מינהל התכנון, ליישר קו בין כל הישובים ולהציג את הבעיות לדרג הגבוה לאישור.

המדינה מנהל התכנון עולים שלב לשלוט ולהעביר את תכנון המפורטות לידיהם, בגלל הסיבה שמספר רשויות קיבלו תקציבים לתכנון והתכנון בישובים אלה לא התקדם, נשארו בלי תכנון ובלי תקציב. המדינה הולכת לשים יד על הנושא ולהוביל את התכנון בכפרים.

בפורטל הכרמל נמשיך לעדכן בסוגיה ולהביא את ההתרחשויות בתכנון בכפרים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

3. מבין עניין לפני 10 חודשים
בהיג מנסור להתעורר מידי זה תכנון ולא משחק
2. חרד על המצב בעספיא לפני 10 חודשים
בהיג' תחליף מיד את הצוות!! פשוט איתם הכל ירד לטמיון
1. עיספאויי לפני 10 חודשים
הבזיזות של בהיג שוב מכה בנו

מומלצים