שר החקלאות שוסטר בעוספיה "הלב שלנו במקום הנכון"

אלון שוסטר שר החקלאות יחד עם מנכ"ל משרדו נחום איצקוביץ, ביקרו במועצות עוספיה ובדאלית אל כרמל, אחד הנושאים החשובים שנדונו סגירת הכבישים המובילים לשטחים החקלאיים בעמק ג'למה, ע"י שני ראשי המועצות בהיג ורפיק, השר הבטיח לעקוב בדריכות אחרי הסוגיה.

21.10.2020 מאת: חסין חלבי
שר החקלאות שוסטר בעוספיה "הלב שלנו במקום הנכון"

 

אלון שוסטר שר החקלאות מכחול לבן שזו לא פעם ראשונה שהוא מגיע לכפר הדרוזי, יתכן וכחול לבן מבינים שהממשלה לא כל כך יציבה וישראל תלך לבחירות בפעם רביעית, למרות שהשר מרגיע שיעשו הכל לא ללכת לבחירות.

בסוף הסיור של השר בשני הכפרים, הוא פגש פעילים של כחול לבן בדאלית אל כרמל.

 

התוכנית בחסות בורקס בכר העגלה בסניף דליה, בהנהלת ג'וזף רוחאנה, בורקס בכר העגלה מרכז מסחרי דאלית אל כרמל, ליהנות מבישולים של אלוף הבורקס, בטעם גבינה, או תפוחי אדמה, בורקס פטריות, וגבינה עם תרד.

 

בהיג מנסור הציג בפני השר היסטוריה על הישוב עוספיה, החקלאים שייך אניס סקר אחד המגדלים יחד עם חסין אלשייך מעמותת אלחלאל בנוסף למסלח עזאם ואחרים, הציגו את הבעיות שהם נתקלים בהם באדמות זראעה ובאדמות גלמה.

בהיג חידד את נושא סלילת הדרכים לאדמות, מכסות מים לחקלאים ומענקי סיוע לחקלאים ופיתוח להובלה למכסות לגידול חי לבשר ולולי תרנגולות.

בישיבה נכחו רמזי אבו סעדה וסולטאן חמדאן, בנוסף לשר התלוו הצוות הפוליטי שלו מהצפון יוסי מזור ואחרים.

 

צילום: גדעון שרון

 

השר שוסטר בשיחה לפורטל הכרמל והצפון התייחס לחוסר ההשקעה בחקלאות והתעלמות מצרכים ופיתוח שעלולים להביא להידרדרות.

השר שוסטר: "הגעתי יחד עם המנכ"ל של משרדי להביע סולידריות עם העדה הדרוזית, ולבדוק מקרוב מה הצרכים של החקלאים בעוספיה".

השר שוסטר שמע מהחקלאים על אתגרי ההתמודדות עם משבר הקורונה בעיר והשפעתם על הפעילות החקלאית. "לגבי החקלאים בעמק אנחנו שמענו על מספר נקודות מראש המועצה ומהחקלאים, אנחנו נבדוק את כל הדברים שעלו, הלב שלנו במקום הנכון, יש לחדד שלא הכל נמצא באחריות הישירה של משרד החקלאות".

השר שוסטר:"לא באנו רק בשביל הנימוס. אנחנו כאן מתוך מחוייבות לחקלאים ולכל בני העדה הדרוזית. גם בתור שר החקלאות ופיתוח הכפר וגם כמי שבתור אזרח עתר נגד חוק הלאום, אשר במתכונתו הנוכחית הוא חוק מפלה ובלתי ראוי. אנחנו נעבוד במשרד החקלאות ופיתוח הכפר מול כל הגורמים המשפיעים על ענף החקלאות כדי ללוות ולתת מענה לכל הצרכים של בני העדה".

השר שוסטר התייחס לנושא הבחירות והעברת התקציבים ושהם בכחול לבן עושים הכל ע"מ שלא ילכו לבחירות.

 

שר החקלאות אלון שוסטר 2020 פורטל הכרמל והצפון

תגובות

מומלצים