תביעה להריסה ופינוי נכסים בדליה

התובע אליהו תורגמן באמצעות עורכי דינו הגישו תביעה נגד 10 תושבים ומועצת דאלית אל כרמל, מהות התביעה פירוק שיתוף כספית, לתובע יש דונם אדמה בגוש שלא בוצעה בו חלוקה, אחד התושבים הנתבעים אומר לנו "קיבלנו צווי הריסה לביתו של הבן, למרות שיש הערת אזהרה על הנכס ואישור בניה מתקופת כהונתו של אכרם חסון".

08.10.2021 מאת: חסין חלבי
תביעה להריסה ופינוי נכסים בדליה

להמחשה

 


תורגמן יליד 1949 שעלה ממרוקו לישראל ולצורכי השקעה רכש את הדונם בדליה. התובע טוען בכתב התביעה שהוא רכש אדמה בשנת 1975 בנכס שגודלו 6949 מ"ר, דונם מתוך שבעה, במגרש הזה לא הייתה תכנית חלוקה.

 

לאחרונה ביקר תורגמן במקום וגילה כי הנתבעים בנו על הקרקע הזו, ועל כן הוא מבקש לפרק שיתוף ולהרוס את בתיהם שנבנו ללא היתר מתאים, ולאפשר אחרי הריסה חלוקה שוויונית והוגנת לפי שמאות לכל בעלי הקרקעות בגוש.

 

עוד נטען בכתב תביעה שהנתבעים השתמשו בחלקות שלא כדין.

 

הנתבעים 1-10 כולם הבעלים או בעלי הזכויות של שטחים בגוש 11520, חלקה 48, כל אחד לפי חלקו והכל כמפורט בנסח הטאבו המצורף לכתב תביעה זה.

 

הנתבעת 11 הינה המועצה המקומית דליה אשר לא פיקחה על בניה בשטחים ולא פעלה לצורך הריסה או מתן היתר מתאים וחלוקת השטח כדין.

 

 

אנו שוב עדים למקרים בהם ציבור גדול נופל קורבן לכל מני ידיים שמוכרים להם אדמות בגושים שונים וכאשר חלק מהאדמות הם רכוש אישי לאנשים מחוץ לישובים, זו פרשה נוספת שמגיעה לבתי המשפט להכרעה, הנזק הכספי שיגרם לאותם תושבים ולרשות המקומית עצום.

 

 

עוד בנושא:" בונים ללא היתר בכפרים לא כדאי לכם להמשיך, החוק יאפשר להתחשבן עם כל מי שבונה ללא היתר, יוטלו לראשונה קנסות מנהליים על עבירות בניה עד 300 אלף שקל, פעילות תאגיד מים וביוב בהליך רישוי בנייה, איחוד וחלוקה בקרקע פרטית בישובים הערבים והדרוזים, בנוסף לחוק קמיניץ.

 

 

קישור למדור מאבק האדמות באתר

 

פורטל הכרמל

דאלית אל כרמל להמחשה

תגובות

מומלצים