​​​​​​​מאות תושבים התפרעו בעת הריסת מבנה בסכנין

פרשה קשה בסכנין הבוקר במבנה בלתי חוקי שהוקם בשנת 2015 וניתן בגינו צו שיפוטי להפסקת הבנייה. בעקבות הפרות הצו של מקים המבנה ולאחר ארכה שניתנה להסדרה ניתן בבית משפט שלום צו הריסה לבקשת הוועדה, מספר נפגעים פונו לבתי חולים

23.07.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
​​​​​​​מאות תושבים התפרעו בעת הריסת מבנה בסכנין

צילום משטרת ישראל

בהמשך לסיוע שהגישה משטרת ישראל בשעות הבוקר לועדת אכיפת תכנון ובנייה לביצוע צו הריסה שיפוטי למבנה לא חוקי שהוקם ואוכלס בסכנין.

בשעות הבוקר הגיע כוח משטרה ביחד עם נציגי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של משרד האוצר, לביצוע הריסת מבנה שהוקם ואוכלס באופן בלתי חוקי בשטח המוניציפאלי של סכנין.

המבנה הוקם על אדמה חקלאית שאינה מיועדת לבנייה ומבלי  שקיבל היתרי בנייה כנדרש בחוק.

בעקבות קריאות בעיר, הגיעו לאזור ההריסה מאות מתושבי המקום שחלקם החלו להתפרע במקום וליידות אבנים לעבר השוטרים בניסיון להגיע לשטח הבית ולמנוע את ההריסה.נעצרו 2 חשודים (21,32 סכנין) בהפרת הסדר.

בוצע במקום שימוש באמצעים לפיזור ההתפרעות ובמהלכם דווח על שניים שנפצעו בפלג גופם העליון ופונו לטיפול רפואי בהכרה לבית חולים הגליל בנהריה, ו- 4 פצועים נוספים שנפגעו בפלג גופם התחתון באורח קל (ע"פ גורמי רפואה.

משטרת ישראל,תמשיך לפעול בנחישות כנגד פורעי חוק אלימים באשר הם, בין היתר באמצעות מעצרים ואמצעים לפיזור הפרות סדר.

מנגד תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה כחוק, אולם לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי, אלימות כנגד שוטרים או אזרחים, התפרעויות בצירים ראשיים ופגיעה במרקם החיים התקין של אזרחי ישראל.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים