43% מתושבי רמת הגולן מתנגדים לבניה ביישובים הקיימים

רה"מ נפתלי בנט הכריז בנאומו בכנסת בשבוע שעבר על כוונתו להרחיב באופן משמעותי את ההתיישבות ברמת הגולן. אך נראה, כי תושבי הרמה חצויים באשר לאופי ההרחבה העתידית.

10.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
43% מתושבי רמת הגולן מתנגדים לבניה ביישובים הקיימים

 

סקר חדש שנערך לקראת ועידת הגולן של העיתון המקור ראשון, המועצה האזורית גולן והמועצה המקומית קצרין שתיערך מחר (שני) מעלה כי תושבי הגולן חצויים באשר לדעתם בנושא.

 

על פי הנתונים, כ-43% מתושבי הרמה סוברים כי יש לקלוט תושבים חדשים ביישובים חדשים שיוקמו,  בעוד שכ-50%  סוברים כי יש לקלוט תושבים חדשים דווקא ליישובים הקיימים.

 

עוד עולה מהסקר כי כ-30% מהציבור הכללי מצהירים כי בתנאים מסוימים היו מוכנים לשקול מעבר לרמת הגולן.כ-40% מהם בגילאי 45-64. כשליש מהם מתגוררים כיום באזור ת"א והמרכז, וכשליש באזור הצפון.

 

כמו כן, ע"פ הנתונים- הנושא הקריטי ביותר מבחינת תושבי הגולן הוא הפרנסה והתעסוקה. כ-80% (77.5) מתושבי רמת הגולן רואים את נושא פיתוח מקורות התעסוקה כמשמעותי ביותר על מנת לפתח את ההתיישבות במקום. נתון גבוה ביחס לנושאים אחרים כמו חינוך, תחבורה וכו'.

 

המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD עבור ועידת הגולן של מקור ראשון, בתאריך ה- 26 בספטמבר 2021, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 543 משיבים בוגרים (18+) מכלל האוכלוסייה בישראל, בנוסף ל- 320 משיבים בוגרים (18+) מקרב תושבי רמת הגולן בשאלון נפרד. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.4%+- בהסתברות של 95%.

ועידת הגולן תתקיים מחר, יום שני, 11.10.2021 (ה' מרחשוון  תשפ"ב ) במתחם רוח הגולן ביישוב חיספין.

 

 

תגובות

מומלצים