להגן על חפים מפשע מפני פגיעות מיניות ברשת

הילדים נמצאים בימים אלו בבתים ומבלים זמן רב ברשת ויכולים להיות טרף קל עבור פושעי מין, משטרת ישראל עצרה חשוד בביצוע עבירות מין בקטינות ברשת, בנוסף יחידת הסייבר זיהתה ניסיונות סחיטה וירטואליים מגולשים שלטענת החשודים אותרו כצופים באתרים עם תכנים מיניים.

31.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
להגן על חפים מפשע מפני פגיעות מיניות ברשת

צילום דוברות משטרת ישראל

 

במסגרת מאמצי משטרת ישראל להגנה על חפים מפשע מפני פגיעות ברשת בשיטות מגוונות, זיהו ביחידת הסייבר בלהב 433 במהלך היממה האחרונה ניסיונות סחיטה וירטואליים מגולשים אשר לטענת החשודים אותרו כצופים באתרים המכילים תכנים מיניים.

בימים האחרונים התקבלו מספר תלונות במשטרת ישראל אודות הודעות דרישת כופר באמצעות מיילים והודעות טקסט (sms).

בהודעות נכתב כי במכשירו של מקבל ההודעה הותקנה "תוכנה זדונית" וכי הוא צולם בעת ביצוע פעולות כשצפה באתר המציג תכנים מיניים אליו נכנס.

כדי להימנע מהפצת הסרטונים, בהם צולם לכאורה, לאנשי הקשר שלו, נדרש מקבל ההודעה לשלם כופר בביטקווין, ההודעה מציינת כי יש לתוקף שליטה מלאה על מכשירו של מקבל ההודעה כדי לשוות לה אמינות.

מבדיקתנו עולה כי מאחורי ההודעה עומד גורם זר שלא מחזיק בחומר ממשי ומדובר בפעילות זדונית שאין מאחוריהן סרטונים כלשהם. עוד עולה כי פרטים אישיים שלעיתים מצורפים להודעות אלו נלקחו מאתרים ישנים שנפרצו בעבר ופורסמו עם הפרטים האישיים של המשתמשים, וכי אין באמת לסוחט פרטים אישיים נוספים של מקבל ההודעה.

מדובר בתופעה שנצפתה בעבר על ידי המשטרה וכעת ניכר שהיא חוזרת על עצמה. משטרת ישראל תמשיך להיאבק בנחישות  בתופעה החמורה גם במרחב הווירטואלי.

הסכנות ברשת: משטרת ישראל עצרה חשוד בביצוע עבירות מין בקטינות ברשת

חוקרי נוער-חשיפה של יחידה מרכזית במשטרת ישראל עצרו צעיר בן 19 מראשל"צ, בחשד לביצוע עבירות מין בקטינות ברשת האינטרנט. 

מהחקירה עולה חשד לפיו החשוד ביצע עבירות מין וסחט באיומים קטינות ברחבי הארץ, באמצעות שימוש בטלפון חכם, אפליקציות מסרים ורשתות חברתיות.

החשוד הובא לדיון בעניינו בבימ"ש השלום בראשל"צ, בסיומו הוארך מעצרו בשבעה ימים, כאשר השופטת קובעת בהחלטה כי מדובר ב"מעצר חיוני".

החקירה החלה בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 105 של משטרת ישראל, המשמש לדיווח והגנה על קטינים ברשת.

בשל הסכנה מהתפשטות נגיף הקורונה, הילדים נמצאים בימים אלו בבתים ומבלים זמן רב ברשת, משטרת ישראל קוראת להורים לגלות אחריות ומעורבות ולפקח על פעילות הילדים בסלולר וברשת האינטרנט המשמשת קרקע פורייה לפעילות עברייני מין המתחזים לילדים. על ההורים להסביר לילדים על הסכנות הטמונות ברשת ובמידה והם נפגעים או נחשפים לתוכן פוגעני עליהם לפנות ולדווח להורים או לגורם אחראי

החקירה נמשכת.

 

תגובות

מומלצים