נפגשים בפורום מצומצם לא חתונות ולא מסיבות

משטרת ישראל פועלת בכל האמצעים במטרה למגר את התפשטות נגיף הקורונה, ומובילה בימים אלו את המאמץ לאכיפת התקנות לשעת חירום במסגרת המאבק הלאומי למניעת התפשטות הנגיף, אירועים משפחתיים וחברתיים המוניים הם מוקד בולט להדבקות המוניות בקורונה.

18.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

קורונה חתונה מחוז צפון

 

במסגרת פעילות זו איתרו השוטרים במחוז הצפון, כ-300 אירועי חתונה שהיו אמורים להתקיים בגני ואולמות אירועים הפועלים במרחב הציבורי בהשתתפות מאות מוזמנים.

השוטרים שוחחו עם בעלי גני ואולמות האירועים והבהירו להם את ההנחיות האוסרות על קיום אירועים.

המשטרה גם איתרה אירועים אשר היו מתוכננים להתקיים בחצרות בתי מגורים וכן בשטחים פתוחים בניגוד להנחיות.

בעלי השמחה זומנו אל תחנת המשטרה, בוצעו להם שימועים, והובהר להם כי עליהם לעמוד בתנאי החוק וכי במידה ויקיימו את החתונות בניגוד להוראות, יפעלו כנגדם באכיפה לרבות פתיחה בחקירה פלילית בגין הפצת מחלה של נגיף הקורונה.

בנוסף, בפעילות ממוקדת של שוטרי משטרת ישראל אותרו מספר אירועים שהתקיימו בגני ואולמות אירועים, למרות הפניות והשימועים שנעשו להם על ידי המשטרה.  השוטרים שהגיעו למקום הפסיקו את קיום האירועים, הוטלו קנסות מנהליים , נפתחו חקירות פליליות, נערכו שימועים וניתנו צווי סגירה מנהליים.

להלן מספר אירועים מהימים האחרונים:

באירוע שהתקיים בכפר אעבלין, הבעלים לא עמדו בתקנות כפי שנדרש, בהתאם לשימוע שנערך לו קודם לכן על ידי המשטרה ובמקום הופיע גם זמר מוכר. כנגד הבעלים נפתחה חקירה בין היתר, הזמר נעצר ושוחרר בהרחקה לאחר שהפקיד סכום של 10,000 שקלים.

שוטרים שהגיעו לאולם אירועים בסכנין גילו כי במקום התקיים ארוע למרות שמספר ימים קודם לכן, נערך לבעל האולם שימוע, במהלכו טען כי הוא כבר ביטל את כל האירועים המתוכננים להתקיים.השוטרים מנעו מהתקליטן לפרוק את מערכת ההגברה מרכבו וכן פיזרו את עשרות המוזמנים שהיו ישובים בשולחנות בתוך האולם. על בעל האולם הוטל קנס של 5,000 ₪ וכן הוא הוזמן לשימוע במשטרה אשר בסופו הוצא צו סגירה מנהלי למקום למשך 7 ימים. המשטרה תשקול להאריך את צו הסגירה.

שוטרים שהגיעו לגן אירועים בדבוריה גילו כי במקום התקיימה חתונה למרות שמספר ימים קודם לכן, נערך לבעל האולם שימוע, במהלכו טען כי הוא כבר ביטל את כל האירועים המתוכננים להתקיים. השוטרים שהגיעו למקום, פיזרו את עשרות המוזמנים שהיו ישובים בשולחנות בתוך הגן, על בעל האולם הוטל קנס של 5,000 ₪ והעסק נסגר למשך 7 ימים בצו מנהלי.

בכפר עין מאהל, שני בעלי גני אירועים, שלא עמדו בהנחיות למרות שימועים שנערכו להם בהם התחייבו שלא לקיים אירועים, נקנסו כל אחד ב-5000 שקלים, נפתחה כנגדם חקירה וכן הוגש על ידי תביעות רישוי של המשטרה כנגד כל אחד מהם כתב אישום בעבירה של ניהול עסק ללא רישיון.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. משטרת ישראל תמשיך בפעילות מוגברת במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה. ככל שיעלה חשד לקיומה של עבירה פלילית, משטרת ישראל תפעל בהתאם למדיניות ולהנחיות נגד אותם מפרי צווים על מנת למנוע את הפצת והתפשטות נגיף הקורונה.


 

תגובות

מומלצים