הלך לעולמו יקיר העדה הדרוזית הרב יחיאל אקשטיין

הלך לעולמו הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, מייסד ונשיא הקרן לידידות, לאחר שלקה בליבו, בן 67, הרב אקשטיין במשך שנים רבות גייס תרומות של מיליארדים למען מדינת ישראל, ותרם רבות לנזקקים ולסטודנטים דרוזים, הוא הותיר אחריו אישה, ילדים ונכדים.

07.02.2019 מאת: פורטל הכרמל
 הלך לעולמו יקיר העדה הדרוזית הרב יחיאל אקשטיין

הלווייתו של הרב אקשטיין, תתקיים היום חמישי, ב' אדר א' תשע"ט, 07/02/2019, בשעה 13:00 בבית העלמין "ארץ החיים" ליד בית שמש. השבעה תתקיים בבית המשפחה, ברחוב רבדים 29, ירושלים.

הרב יחיאל אקשטיין הקים את הקרן לידידות כהזדמנות לחיזוק הקשר בין נוצרים אוהדי ישראל  בארה"ב לבין העם היהודי ומדינת ישראל, והיה מחלוצי ביסוס הקשר האסטרטגי בין מדינת ישראל לבין הקהילות האוונגליות בארה"ב ובעולם. היחסים הללו עמדו במבחנים רבים ומהווים נדבך חשוב בחוסן הלאומי של מדינת ישראל ובתמיכה לה היא זוכה בקרב קהלים רחבים בעולם הנוצרי.

הרב יחיאל אקשטיין היה רב אורתודוקסי ומנהיג חברתי שנשען על תפיסות אוניברסאליות של צדק ועל זכותו הלאומית של העם היהודי לעצמאות בארצו, וכן בעל רגישות חברתית יוצאת דופן.

הרב אקשטיין הצליח להפוך את הקרן לידידות, עם השנים, לארגון פילנתרופי בעל מחזור שנתי של 100 מיליון דולר בשנה המיועד לעשיית טוב לנזקקים בישראל ובתפוצות.

מערכת האתר מביעה צער על לכתו בטרם עת של הרב אקשטיין ומשתתפת בצער המשפחה, יהי זכרו ברוך.

 

 

פורטל הכרמל

הרב יחיאל אקשטיין 2016

תגובות

מומלצים