אזרח ישראלי העביר כספים מתורכיה לחמאס

מדובר באיש עסקים הפועל בשנים האחרונות מול תורכיה, ב2016 נפגש עם שני פעילים בכירים בארגון הטרור חמאס, אשר ביקשו להסתייע בו, ובנסיעותיו המרובות בין תורכיה לישראל על מנת להעביר כספים שמקורם בקטאר, אל תוך שטחי ישראל, וממנה לארגון חמאס.

14.02.2018 מאת: פורטל הכרמל
אזרח ישראלי העביר כספים מתורכיה לחמאס

כתב אישום נגד תושב אום אל פאחם בגין מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות לארגון טרור ועבירות נוספות

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בירושלים נגד דרע'אם ג'בארין, אזרח ישראלי תושב אום אל-פחם, בגין מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות לארגון טרור, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור והפרת חובת דיווח (3 עבירות). זאת, לאחר שהנאשם נפגש עם גורמי חמאס בתורכיה, והעביר בעבורם לארץ כספים בשווי מאות אלפי יורו. 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עמרי קופלר, ג'בארין, איש עסקים הפועל בשנים האחרונות מול תורכיה, פגש בשנת 2016 שני פעילים בכירים בארגון הטרור חמאס, זאהר ג'בארין וסלאמה מרעי - אשר ביקשו להסתייע בו, ובנסיעותיו המרובות בין תורכיה לישראל על מנת להעביר כספים שמקורם בקטאר, אל תוך שטחי ישראל, וממנה לארגון חמאס. 

לאחר שהביא את הכספים לישראל היה ג'בארין מסליק אותם בנקודה שיועדה לכך, מצלם את נקודת ההסלקה, ולאחר מכן מעביר את התמונות לפעיל החמאס בתורכיה, כדי שזה יתאם את איסוף הכספים מנקודת ההסלקה על ידי פעילים אחרים בארגון הטרור.

סכומי הכסף אותם העביר ג'בארין נעו בין 50,000 ל-100,000 אירו בכל נסיעה, ובסך הכל העביר ג'בארין באופן זה כ-300,000 אירו עד שנעצר לפני כשלושה שבועות.

יחד עם כתב האישום הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים ובקשה לחילוט זמני כדי שאפשר יהיה לחלט את הנכסים שנתפסו בסוף ההליך.

החקירה נוהלה ע"י כוח המשימה שהוקם במשטרת ישראל, להב 433 יאחב"ל , למאבק במימון טרור ובשיתוף פעולה עם שירות הביטחון הכללי. 

תגובות

מומלצים