ביצע עבירות מין ברשת בקטינים

בתום חקירה סמויה שהתנהלה בשבועות האחרונים ביחידה 105 המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת בלהב 433 נעצר חשוד בשנות ה-30 לחייו, תושב מרכז הארץ, בחשד לביצוע עבירות מין ברשת בקטינים וקטינות בגילי 10–15.

14.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ביצע עבירות מין ברשת בקטינים

צילום דוברות המשטרה

 

החקירה החלה בעקבות מספר תלונות שהתקבלו במוקד 105 על פרופיל האינסטגרם Jacob_cccohen ועל מספר הטלפון 055-7227100. על פי החשד, החשוד התחזה לנער בן 14 והשתמש בפרופיל ובמספר הטלפון בניסיון לשדל את הקטינים לשלוח תמונות עירום שלהם, לקיים יחדיו אקטים מיניים בשיחות וידאו וכל זאת בעת שימוש בשיח מיני בוטה ותוך מודעות לגילם הצעיר של הקטינים. באחת מהשיחות אמר החשוד שקיים בעבר יחסי מין עם קטינה בת 11.

לחשוד מיוחסות עבירות של מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14, הטרדה מינית וניסיון לגרם מעשה מגונה.

החשוד הובא לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון, במהלכו החליט השופט להאריך את מעצרו עד ליום 19 בספטמבר, 2021.

 

ביחידה 105 פונים לכל מי שקיבל הודעה מהטלפון המצוין לעיל או מפרופילי האינסטגרם Jacob_cccohen, Uidzbnm, amnommmm, taly9983 ו-shanichoen12 ליצור קשר עם מוקד 105 בהקדם.

 

היכולת של אנשים להתחזות ברשת וליצור קשר עם קטינים שאינם מכירים מתוך רצון לפגוע בהם ולנצלם היא תופעה מסוכנת בעלת השלכות קשות.    

הורים – גלו מעורבות בהתנהלות ילדיהם ברשת – שוחחו איתם על הסכנות ברשת, הסבירו להם על תופעת ההתחזות, ודאו שהם גולשים באופן בטוח ונמנעים מקשר עם זרים.

 

למדו את ילדיכם לגלות משנה זהירות בעת הגלישה ברשת:    

לא להעביר פרטים אישיים ברשת ולא למסור לאף אחד את הסיסמה לפרופיל האישי 

לעולם לא להיפגש עם מישהו שהכירו ברשת ללא האישור שלכם ההורים

לשתף אתכם או מבוגר אחר בכל מקרה של חשש וחוסר ביטחון בעת הגלישה ברשת, ובכל בקשה שמעוררת אי-נוחות

חזרו באוזניהם שוב ושוב – אם השיחה שאתם מנהלים ברשת גורמת לכם למבוכה, אם מבקשים מכם להצטלם באופן חושפני או לשלוח תמונות עירום – דאגו לצילום מסך של השיחה, נתקו מיידית את הקשר ודווחו לנו ההורים או למוקד 105. צילום המסך יסייע למוקד לאתר את הפוגע.

מוקד 105 פועל 24/7 וזמין לכלל הציבור בכל חשש או מקרה של פגיעה בקטינים במרחב במקוון.

 

 

תגובות

מומלצים