בעודו מרצה עונש מאסר בגין עבירות מרמה עקץ אזרחים נוספים במיליוני שקלים

רוסלן פרנקל ושניים מבני משפחתו רימו עשרות פועלים ולא שילמו להם דבר למרות עבודתם, ובנוסף לכך הונו את משטרת התנועה והקימו רשת מתוחכמת של המצאת דוחות תנועה לנהגים תמימים - בכך גרפו במרמה מעל מיליון ש"ח.

25.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
בעודו מרצה עונש מאסר בגין עבירות מרמה עקץ אזרחים נוספים במיליוני שקלים

 

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר את דינם של רוסלן פרנקל, אמו טטיאנה אושינקר ובן דודו מיכאל פרנקל בגין שורת עבירות מרמה והונאה חמורות. 

השלושה הודו במסגרת הסדר בשתי פרשיות הונאה שונות ומתוחכמות, בעבירות שבוצעו בין שנים 2018-2013 וכללו למעלה ממאתיים מתלוננים. רוסלן פרנקל ביצע את העבירות מהכלא באמצעות שימוש בטלפון בלבד, תוך כדי כך שהוא מרצה מאסר בגין עבירות מרמה. רוסלן, הפעיל את אמו ובן דודו יחד עם מערך עובדים אשר כלל טלפניות ואנשי קשר מאוקראינה.

הפרשה הראשונה כוללת פרסום של מודעות דרושים בעלונים ובאינטרנט. העבודות שפורסמו הן עבודות מזדמנות ופיזיות כגון פריקת מכולות, עבור שכר גבוה. לאחר גיוסם של כמאה פועלים, נהגו רוסלן ושותפיו להעבידם במשך ימים ארוכים, אולם את שכר העבודה שלשלו לכיסם מבלי להעביר לפועלים אף לא פרוטה. באמצעות מרמה זו הצליחו רוסלן ואנשיו לגרוף במרמה סכומים של כ-1.2 מיליון ₪.

במסגרת הפרשה השנייה, הגה רוסלן תכנית להונות את משטרת התנועה ונהגים תמימים, באמצעות הקמת אתר אינטרנט לחברה פיקטיבית בשם "החברה להסבת וביטול דוחות תנועה". החברה של פרנקל הציעה שירותי "הסבת דוחות" לכל מי שחפץ להעביר דו"ח תנועה ונקודות על שם אחר בתמורה לתשלום.

לשם הוצאה לפועל של תכנית המרמה, פרסם פרנקל מודעות של הצעות עבודה כוזבות, בהן הציע עבודה לכל מי שמחזיק ברשותו רישיון נהיגה ומעוניין לעבוד כנהג. פרנקל דרש ממועמדים פוטנציאליים להעביר לרשותו צילומים של רישיונות נהיגה ותעודות זהות. משהועברו לרשותו פרטיהם של הנהגים ורישיונות הנהיגה שלהם, ביצעו פרנקל ואנשיו הסבה של דוחות של אנשים אשר פנו לחברה הפיקטיבית "דוחות תנועה", על שמם של אותם נהגים מחפשי עבודה, כל זאת ללא ידיעתם של האחרונים.

פרשה זו הניבה לפרנקל ושותפיו סכום של כ- 5,000 ₪, אולם נהגים רבים זכו למכתבים אודות כפל קנס ונקודות שהצטברו לחובתם במשרד הרישוי וטורטרו לשווא וללא עוול בכפם.

בית המשפט כיבד את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים והטיל על רוסלן פרנקל 7 שנות מאסר במצטבר לעונש מאסר אותו מרצה כעת, כך שרוסלן צפוי להשתחרר בשנת 2032. זאת בנוסף לפיצוי בסך 100,000 ₪. על טטיאנה אושניקר ומיכאל פרנקל הוטלו 3 שנות מאסר וקנס בסך 2,500 ₪ כל אחד.

התיק טופל על ידי עו"ד אביב בר אור בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).

 

תגובות

מומלצים