בעוספיה נמנע אסון גדול

התושבים אשר מחממים את הבית בתנורי עץ ומעבירים את הארובות בתוך קירות או ציפוי עץ מסכנים את דיירי הבית, הלילה בבית בעוספיה הארובות גרמו לעשן סמיך ולבעירה שיכלה להסתיים באסון, צוותי כיבוי אש השתלטו על הבעירה, לא היו נפגעים בנפש.

20.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בעוספיה נמנע אסון גדול

תמונה להמחשה

 

נזק נגרם לרכוש הבית, שוב מחדדים את נושא הבטיחות והעדיפות להתקנת גלאים בתוך הבית ובמיוחד אצל קשישים.

תזכורת לדברים שאמר לנו קצין כבאות לשעבר עבדאללה זאהר:  "נתקין גלאי אש לכל קשישי הכרמל"

מהלך אישי להתרמת גלאי אש שמוצא היענות רבה בקרב אזרחים טובים מהכרמל ומחוצה לו, כולם נרתמו יחד עם עבדאללה להתקין אמצעי בטיחות לקשישים, עבדאללה הצליח לרתום את עמותת זקני הכרמל ומפקד מחוז חוף בכיבוי אש חזי לוי ועוד רבים לפרויקט.

עבדאללה זאהר קצין כבאות, שיצא לגמלאות לפני שנה, אחד הקצינים שהיה מעורב בפתיחת תחנת הכבאות ברכס הכרמל. עבדאללה ניהל צוותים רבים מתוקף תפקידו ויש לו הרבה ניסיון בארגון והובלת פרויקטים חברתיים, בעבר היה פעיל מאוד בבתי הספר ולזכותו נרשמו הרבה הצלחות במיוחד בפרויקט מופת שהתקיים דאז בחט"ב בעוספיה.

לא בכל יום אנו נתקלים בסיפור מרגש של קבוצה גדולה של מתנדבים, שנותנים מכספם למען שמירה על חיי האוכלוסיה הקשישה בכפרי הכרמל, עוספיה ודאלית אל כרמל.

עבדאללה זאהר בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, לוקח אותנו לנתונים של האוכלוסייה הקשישה בכרמל, ולשם זה הרעיון קם, לתת מענה לאותה אוכלוסייה בזמנים אלה של הקורונה, שהרבה קשישים נמצאים לבד בבית ביום ובלילה.

עבדאללה:"האנשים היו מוכנים ללכת רחוק איתי ועם שליחת הודעה בעניין, התגייס איתי ויסאם קרא שעובד כמכוון מטוסי כיבוי, בנוסף לעמותת זקני הכרמל ומחלקות הביטחון במועצות עוספיה ודליה, החברים מהשירות ואזרחים רבים, יחד עם המפעל להבות, כולם התגייסו להעמיד למען הפרויקט סכום כסף כדי שנוכל לרכוש לכל הקשישים גלאי אש, מפעל להבות הסכים לתת מחיר סמלי לכל גלאי ואז בא תפקידם של העמיתים שלי מהשירות מתחנת חוף במכבי אש, לתת יד לטובת הפרויקט ולהתקין בבתים של הקשישים את הגלאי שקנינו, הקשיש לא צריך להשתתף בשום עלות".

עבדאללה:"מאוד מרוצה מהחיבור ביני לבין עמותת זקני הכרמל, שהעמותה מימנה עוד 100% מסך התרומות  וממשיכים לממן את רכישת הגלאים העתידיים לכל בתי הקשישים בשני היישובים בכרמל"

עבדאללה:" אני רוצה לציין שאחרי שגייסנו את הכספים, רתמנו את מחלקות הביטחון של שני הישובים בכרמל, בעקבות התפרצות הקורונה נמנע מאיתנו להוציא לפועל את הפרוייקט בחודש האחרון, אבל הכל מוכן להתקנה".

עבדאללה:"מפקד מחוז חוף בכיבוי אש חזי לוי נרתם יחד איתנו עם האמצעים והכבאים למען הפרויקט, כמו כן אני עובד בשיתוף פעולה מול דובר מחוז חוף עו"ד אמיר סגייר שנרתם למעננו, וחשוב להגיד תודה לכל התורמים שבפרק זמן קצר התגייסו לנושא".

עו"ד אמיר סגייר דובר מחוז חוף בכבאות והצלה לישראל בתגובה למערכת:"התקנת גלאי עשן חשובה לזיהוי השריפה בשלב מוקדם ומצמצמת משמעותית את הפגיעה בחיי אדם ואת הנזק הכבד לרכוש, כמו כן הדגיש את נושא ההסברה להחלת תרבות בטוחה מאש בישראל בכלל ובחברה שלנו  בפרט".

עו"ד אמיר סגייר:"כך בפרויקט התקנת גלאי עשן מצילי חיים לאוכלוסיות חלשות ולקשישים הנערך בשיתוף השלטון המקומי, ארגונים שונים ועוד, וכך בתחום הסכנה הנשקפת מתנורי חימום לא בטיחותיים כדוגמת ספירלה הגובים מחיר כבד בנפש בכל חורף".

עו"ד אמיר סגיר:"מנתוני מח' חקירות ארצית בכבאות והצלה עולה כי בשנים 2016-2019 נספו 12 אזרחים בשל שימוש לא בטיחותי בתנורי חימום, בחודש האחרון עלה לאוויר במדיות השונות קמפיין נרחב של ענף הסברה והדרכת אוכלוסייה בכב"ה להתקנת גלאי עשן מצילי חיים".

התרגשות רבה והערכה גדולה לעבדאללה זאהר ולכל מי שעזר בהובלת הפרויקט החשוב, שמציל חיים ובפרט הנכונות להסתכל ולחשוב גם על האוכלוסיה החלשה בכפרי הכרמל.

קישור

 

תגובות

מומלצים