בשר וביצים שלא ראויים למאכל בשוק

השרות הווטרינרי קורא לציבור שלא לרכוש בשר שמקורו לא ידוע וביצים שאינן חתומות מחשש לבריאותם, ומציינים כי בשר אשר אינו מטופל על פי חוק הוראות משרד הבריאות מהווה סכנה עם הצטברות חיידקים ובקטריות, אשר עלולות לגרום למחלות ולהרעלות ואף למוות.

20.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בשר וביצים שלא ראויים למאכל בשוק

 

בכל שנה בשיטות שונות ומשונות נמכרים ללא כל פיקוח וטרינרי וללא כל פיקוח בריאותי הולם, בשר וביצים שמסכנים את בריאות הציבור.

בחודשים האחרונים נתפסו ע"י יחידת הפיצוח במשרד החקלאות, מג"ב ומשטרת ישראל, עשרות טונות של בשר מוברח ללא פיקוח, יחד עם זאת הבשר הלא מפוקח ממשיך להגיע לחנויות ואטליזים, מדובר בעבירה שעלולה לגרום לתחלואות ולהשלכות נוספות.

לטובת שמירה על בריאות הציבור, משרד החקלאות פועל ומסכל ניסיונות לשיווק פירות, ירקות, ביצים ובשר שאינם תחת פיקוח, ומהווים סכנה ממשית לבריאות הציבור; במסגרת זו, המפקחים תופסים תוצרת שאינה נושאת כל תווית המעידה על מקורה, עוצרים שחיטות שחורות שאינן תחת פיקוח וטרינרי ואוכפים עבירות הברחות מזון. 

ממשרד החקלאות נמסר, כי השחיטה השחורה ללא פיקוח של רופא וטרינר כנדרש אינה מאפשרת זיהוי והפרדה של בעלי חיים שאינם ראויים למאכל אדם, ומזמינה זיהום הבשר מהסביבה.

יצויין, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלשתינאית עקב חשש לבריאות הציבור וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח.

הציבור מתבקש להקפיד לרכוש ביצים ובשר, בנקודות מכירה מוכרות ומסודרות בלבד, ולא בשווקים מאולתרים או מ"דלת אל דלת". יש להקפיד על רכישת ביצים ארוזות באריזות קמעוניות סגורות בכל הצדדים.

על אף האזהרות החוזרות ונשנות בנושא, תופעת ממכר ביצים לא מפוקחות "מדלת לדלת" ממשיכה בכל הארץ, וביתר שאת בריכוזי אוכלוסייה חרדית. 

משרד החקלאות פונה לציבור, ומחדד שאסור לקנות ביצים שנמכרות מדלת לדלת בגלל שמירה על בריאות הציבור, ביצים אלו בחלקן נדבקו בסלמולנה אלימה, ואכילתן מסכנת חיים של קשישים, ילדים, ומוחלשי חיסון. יש להשליך ביצים אלו, כולל האריזה, באופן מידי לפח הזבל, ולנקות היטב את מקום אחסונן במקרר.

 

תגובות

מומלצים