גונב הפלאפונים נתפס במהרה

בעקבות דיווח ממחלקת אורתופדיה בבית חולים כרמל על גניבת פלאפון מסוג אייפון 8 ממאושפז במחלקה, צוות הביטחון במקצועיות וערנות יחד עם שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים זיהה את הגניבה והחשוד נעצר מיד.

26.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גונב הפלאפונים נתפס במהרה

 

ירידה של 25% במקרי גנבה מדווחים ממטופלים, של מבקרים וצוות בשנת 2020 במרכז הרפואי כרמל לעומת השנה הקודמת, כך מעדכן מנהל הביטחון של כרמל ניר רוגר. זאת למרות שהגנבים מנצלים את חובת עטיית המסכות על הפנים עקב הקורונה ובכך הם חושבים שהם מסתרים את עצמם מפני מצלמות האבטחה.

"אין ספק כי השימוש במסכות מקשה על זיהוי הפנים של החשודים אך ישנם סימני זיהוי נוספים ואמצעים טכנולוגיים בהם אנו עושים שימוש". מסביר רוגר.

השבוע תפס סגן המנב"ט ליאב חיים חשוד נוסף בגניבת פלאפון, הגנב נעצר ונלקח לחקירה עי שוטרי משטרת חיפה.

מספר סגן מנהל הביטחון בכרמל ליאב חיים: "בשעה 08:10 התקבל דווח ממחלקת אורתופדיה על גנבת פלאפון מסוג אייפון 8 ממאושפז במחלקה. הגעתי מיד למקום ולאחר בדיקה במצלמות האבטחה ובאמצעים טכנולוגיים נוספים איתרתי אדם חשוד שנכנס למחלקה בדיוק בזמן המדווח.

בנוסף ראיתי כי ביציאתו מביה"ח נראה אותו החשוד עם שני טלפונים בידיו (ראו תמונה מצורפת). תיאור החשוד ותמונתו הועברו לצוות הביטחון והאירוע דווח למשטרה.

לאחר כשעה החשוד שב לביה"ח , עוכב ע"י המאבטחים בכניסה ותוחקר על ידנו יחד עם צוות השוטרים. במהלך התחקור עלה כי החשוד נכנס לביה"ח על מנת ללוות את אחיו לטיפול רפואי אך לא הציג סיבה סבירה להמציאו במחלקת אורתופדיה.

בהמשך החקירה ביצעה המשטרה חיפוש ברכבו של האח ושם אותר הטלפון הגנוב מהמחלקה בתוך בתא המטען.

החשוד נעצר במקום ונלקח להמשך חקירה בתחנת המשטרה. משטרת חיפה מעדכנת כי לחשוד אירוע גנבה נוסף משנת 2013 במחוז חיפה ".

מנהל הביטחון ניר רוגר אומר כי במרבית האירועים נגנבים טלפונים, כסף מזומן , כרטיסי אשראי ותכשיטים. "על מנת למנוע אירועי גנבה אנו פועלים בשלושה מישורים מעדכן רוגר:

ביצוע הדרכות ביטחון לצוות ביה"ח בדגש על איתור חשודים. זהו הרובד החשוב ביותר מבחינתי, הם בשטח, חיים את המחלקה וערים לכל שינוי.

הדרכות למטופלים הנעשות ע"י צוות הסיעוד בקליטתו במחלקה בדגש על שמירת רכוש וחפצים אישיים.

תרגול מערך האבטחה תוך שיפור מתמיד של אמצעי ביטחון בדגש על מצלמות אבטחה.

לסיכום ממליץ רוגר למטופלים להמעיט בהבאת בחפצי ערך וכסף מזומן. כמו כן אין להשאיר ציוד אישי ללא השגה ולדווח לביטחון על כל אדם חשוד הנמצא בביה"ח.

בהזדמנות זאת אני מבקש להודות לשוטרי וקציני תחנת חיפה על שיתוף הפעולה  הפורה שאנו זוכים לו הן בטיפול באלימות והן באירועי סדר ציבורי וגנבות".

 

פורטל הכרמל

צילום אלי דדון

תגובות

מומלצים