הונאה בהיקף של מאות אלפי ₪ נעצרו 14 חשודים

בלשי ימ"ר חוף ורשות המיסים עצרו את כלל החשודים הגרים בחיפה, ג'דידה מכר, נצרת ובוסמת טבעון וכן עיכבו נוספים לחקירה במשרדי היחידה, לצד עריכת חיפוש בבתיהם ובבית העסק, במסגרתו תפסו ממצאים שונים לצורכי חקירה וכן רכבי יוקרה, כחלק מהליך חילוט. לדברים

04.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

קצין חקירות ימ"ר חוף רפ"ק זיו מלמוד

 

המשטרה עצרה הבוקr בתום חקירה סמויה, 14 תושבי חיפה והסביבה בחשד להונאה בהיקף של מאות אלפי ₪, באמצעות אתרים המציעים הלוואות תוך גביית "דמי טיפול פיקטיביים" מהקורבנות וניצול מכוער של מצוקתם הכלכלית

היחידה המרכזית במחוז חוף בשת"פ רשות המיסים (חקירות מס הכנסה חיפה), ניהלו בחודשים האחרונים חקירה סמויה, שעניינה חשד להונאה בהיקף של כמיליון ₪ ע"י מספר חשודים, שהציעו עפ"י החשד הלוואות באמצעות מספר אתרים פרסומיים ברשת, תוך ניצול מצוקתם הכלכלית של הקורבנות, שלא הצליחו לקבל הלוואות מהבנק והסכימו לשלם לאותן חברות "דמי טיפול ובחינת זכאות" לשם קבלת הלוואה, שכאמור לא צלחה.

עם מעבר החקירה הבוקר לשלב הגלוי, עצרו בלשי ימ"ר חוף ורשות המיסים את כלל החשודים הגרים בחיפה, ג'דידה מכר, נצרת ובוסמת טבעון וכן עכבו נוספים לחקירה במשרדי היחידה, לצד עריכת חיפוש בבתיהם ובבית העסק בחיפה, במסגרתו תפסו ממצאים שונים לצרכי חקירה וכן רכבי יוקרה, כחלק מהליך חילוט.

ראשיתה של הפרשיה לפני מספר חודשים, עם קבלת מספר רב של תלונות מעשרות אזרחים בכל רחבי הארץ, שהעלו חשד לשיטת הונאה בעלת מאפיינים דומים, לרבות אתרים זהים המציעים ברשת הלוואות, כאשר עפ"י החשד לאחר התקשרות עם המתלוננים, גבו מהם אנשי החברה לכאורה סכום פעוט של מאות שקלים מכל קורבן, לשם "בדיקת זכאות להלוואה ודמי טיפול" ולאחר שהעבירו הקורבנות את הסכום, התעלמו מהם החשודים ונעלמו עם הכספים.

כאמור, לאחר איסוף ראיות בתיק שביססו את החשדות, עברה הבוקר החקירה לשלב הגלוי כששוטרי הימ״ר עצרו לחקירה את המעורבים בחשד לביצוע עבירות הונאה והלבנת הון.

בכוונת המשטרה לבקש מחר בבוקר מבית המשפט השלום עכו, להאריך את מעצרם של מי מהחשודים בהתאם לצרכי החקירה.

בהתאם לממצאי החקירה עולה החשד, כי קיימים קורבנות נוספים שנמנעו עד כה להגיש תלונה משיקולים שונים, ולפיכך מבקשים מהציבור שנפגע בשיטה דומה, לגשת לתחנת משטרה ולהגיש תלונה בהתאם, על מנת שנוכל למצות עם החשודים את הדין.

 

תגובות

מומלצים