הורשעו בהמתה בקלות דעת

הכרעת דין: שני צעירים מכפר מנדא הורשעו בהמתה בקלות דעת של המנוחה אידה קרמר ז"ל מקרית ביאליק וכן הורשעה נהגת מחיפה בגרימת מותה ברשלנות של האתלטית נועה חייט ז"ל עת שרכבה על אופניים בדרך פרויד.

29.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הורשעו בהמתה בקלות דעת

 

בית המשפט המחוזי בחיפה (בפני כב' השופט רון סוקול) התיר לפרסום לבקשת הפרקליטות את הכרעת הדין נגד שני צעירים - בני דודים מכפר מנדא, שגרמו לתאונת דרכים קטלנית בעת שניסו לברוח מניידת משטרה בסמוך לצומת המוביל, בחודש יולי 19 . הנאשמים הודו והורשעו בעבירות של המתה בקלות דעת של המנוחה, אידה קרמר ז"ל (23) מקרית ביאליק ,הפקרה ועבירות נוספות ,מאחר ונאשם 2 קטין התיק התנהל בדלתיים סגורות, ורק כעת התיר ביהמ"ש לפרסם את כתב האישום המתוקן והכרעת הדין ללא כל פרט מזהה של הנאשמים.

נזכיר כי ביום 11/8/19 הגישה הפרקליטות לביהמ"ש המחוזי בעיר כתב אישום כנגד שני הנאשמים (בגיר וקטין)  המייחס להם עבירות שונות , לרבות המתה בקלות דעת,  שממנו עולה כי ביום 18/7/19 החל משעה 23:20 ועד לשעה 04:45  שהו הנאשמים בפאב "הצריף 69", בקרית-חיים ושתו משקאות אלכוהוליים.

לאחר הבילוי בפאב, נפגשו הנאשמים עם חבריהם ביער קרית-אתא , בהמשך יצר נאשם  1 קשר טלפוני עם המנוחה ונסע כעבור מספר דקות על אף ששתה מהיער לנשר שם פגש את המנוחה וחזרו יחד ליער .

עוד עולה כי במהלך שהייתם ביער המשכו  בני החבורה לצרוך משקאות משכרים ובסביבות השעה 08:40 ביקשה המנוחה מנאשם 1 שיסיע אותה לביתה.

זמן קצר לאחר מכן, הנאשמים  ביחד עם המנוחה נכנסו לרכב, כאשר הנאשם 2 (הקטין)  התיישב במושב ההגה, זאת על אף שאין לו רישיון לנהוג ברכב , ובהסכמת נאשם 1 (בעל הרכב ) שידע שאינו מורשה לנהיגה ברכב .

בעודם עושים את נסיעתם, הבחינו הנאשמים  בשוטרים שמורים להם לעצור בצד הדרך, נאשם 2 (הקטין)   נענה להוראות השוטרים ועצר את הרכב בצד הדרך, אך כעבור זמן, החלו הנאשמים בנסיעה מהירה וברחו מהמקום.

במהלך הנסיעה המופרזת וניסיון הבריחה מניידת המשטרה ובהגיעם סמוך לצומת המוביל, עקפו מימין, שיירה של רכבים, בפנייתם ימינה אשר מיועדת לפנייה לאלון הגליל,  במהירות בלתי סבירה עלו על אי תנועה ומעוצמת ההתנגשות, הרכב התרומם באוויר והתהפך לתוך שדה סמוך. מותה של המנוחה נקבע במקום. מס שניות לאחר התאונה, וביודעם כי המנוחה נפגעה ברחו מהמקום.

התיק מטופל באמצעות  עו"ד סופי גרניט מפרקליטות מחוז צפון-פלילי

בתוך כך, בית המשפט השלום לתעבורה בחיפה ( בפני כבוד השופט כרמית פאר גינת ) הרשיע לאחרונה את אנה ולרדי גונצ'רנקו נהגת בת 35 מחיפה בגין גרימת מוות ברשלנות כתוצאה מתאונת הדרכים שגרמה ובה  נהרגה  המנוחה נועה חייט ז"ל עת שרכבה על אופניים  בדרך פרויד בחיפה בחודש אוגוסט 18 . 

נזכיר מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד טל עופר עולה כי ביום  15.08.18 בסביבות השעה 18:00  נהגה הנאשמת ברכב פרטי ברחוב וינשל בחיפה מכיוון כללי מערב למזרח . באותה עת רכבה נועה חייט ז"ל ילידת 1997 על אופניים בנתיב הימני של המסלול הנגדי לנסיעת הנאשמת בכביש.  בהגיע הנאשמת לצומת, ועל אף שהבחינה במנוחה שמתקרבת ברכיבה לעבר הצומת, פנתה הנאשמת שמאלה וחסמה עם הרכב את דרכה של המנוחה.

כתוצאה מכך פגעה המנוחה עם האופניים בדלת ימנית  קדמית של הרכב והוטלה על הכביש . כתוצאה מהתאונה נגרמו למנוחה פגיעות קשות ומותה נקבע במקום.

 

תגובות

מומלצים