המפגע בעוספיה שמסכן את האזור

באמצע הכביש הראשי 672 בעוספיה דולף ביוב לתוך הכביש ומסכן אזור שלם, והרכבים שעוברים בכביש מזדהמים בביוב ומעבירים איתם את הזיהום לכל מקום, מפגע תברואתי שמסכן את בריאות הציבור, לאור תלונות התושבים שוטר ירוק ביקר במקום, לא נראה פתרון באופק, לפרטים.

13.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
המפגע בעוספיה שמסכן את האזור

 

אם צריך למצוא פתרון מיידי, אז המועצה צריכה לגייס מהנדס ובעלי מקצוע ולחבר את הבתים מסביב לקו סניקת הביוב ולא לתעלות הניקוז. כנראה שרק מאבק ציבורי יביאו למתן פתרונות, העלות של שאיבת ביוב מהשכונה הזו לתושבים נאמד באלפי ש"ח בכל חודש.

שכונה שלמה הפכה בימים החמים האלה למקום לא רצוי, לא ניתן לצאת החוצה, האוויר מזוהם בצורה בלתי נסבלת, בנוסף הביוב הזורם בכביש, נדבק לגלגלי הרכבים ולנעלי הילדים ותושבי השכונה ולכל מי שנקלע לאזור המזוהם הזה.

במקרים של תושבים שמערכת החיסון אצלהם חלשה, קשישים, חולים, ילדים ונשים בהריון, הפגיעה היא קשה יותר ולפעמים קטלנית, מאחר וזה יכול להפיץ הרבה מחלות זיהומיות.

הדליפה מהווה מפגע תברואתי קשה, המתבטא במשיכת יתושים, חרקים ומזיקים, ובמטרדי ריח מהם סובלים דיירי המקום.

יש לציין שבעוספיה קיימים עוד מספר מפגעים סביבתיים ובריאותיים אשר מסכנים את בריאות וחיי האדם, של מי ביוב שזורמים לכבישים, פולטים גזים רעילים וסרחון קשה מנשוא.

מפגעי הביוב הקשים שמסכנים ציבור שלם בעוספיה הביאו לתלונות רבות של תושבים.

התושבים לפורטל הכרמל:"אנחנו לא מוכנים עוד לסבול את המצב הזה, אנו אזרחים שמגיע לנו לנשום אוויר נקי ולא מוכנים עוד לסכן את בני המשפחה שלנו, גם הנוסעים וגם הולכי הרגל בשכונה סובלים מהמצב הזה. לא יכול להיות שהדליפה נמצאת זמן רב ואינה זוכה לטיפול".

אנו בפורטל הכרמל נמשיך לעקוב מקרוב אחרי המפגע ונעדכן בנעשה.

 

דליפת ביוב בעוספיה

תגובות

4. סאמי לפני 1 שנה
למה להתלונן שאנשים מתחברים לקו ביוב ללא אישור
3. זנבליטה לפני 1 שנה
מפגע הרכבים למכירה
2. אזרח לפני 1 שנה
קנסות זה הפתרון
1. כל השכונה לפני 1 שנה
כל השכונה

מומלצים