המשטרה חוקרת מה גרם לשריפה במזבלה בעוספיה

היום בצהריים עשן סמיך כיסה את השכונה המערבית של עוספיה, בעקבות שריפה באתר המעבר של פינוי אשפה, המקום מנוהל ע"י חברת יפה נוף שזכתה במכרז לאחזקת האתר, 4 צוותים של לוחמי האש יחד עם קב"ט המועצה והעובדים הצליחו למנוע התפשטות האש.

06.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
המשטרה חוקרת מה גרם לשריפה במזבלה בעוספיה

 

לאחרונה פרסמנו כתבה בעניין המקום בו ציינו בתחקיר פורטל הכרמל והצפון שתחנת המעבר בעוספיה הפכה לתחנת איסוף אזורית, קבלנים חוגגים על חשבון תושבי עוספיה, מגיעים לתחנת המעבר עמוסים באשפה מכל מני אזורים, משלמים מחיר טוב ופורקים את האשפה בתחנת המעבר של עוספיה.

עוד עולה בתחקיר שישנה תופעה, שקבלני גינון ושיפוצים, באים בשעת ערב ולילה, משליכים את האשפה למדרכות בכפרים ועוזבים, וחלקם מנצלים את החשיכה ומשליכים את האשפה לטבע לואדיות ולחורשות, בשני הכפרים בכל מקום שמסתובבים בכל השכונות ישנה אשפה בערימות.

פריד עלו אחראי התברואה במועצת עוספיה "קבלן פינוי האשפה הביתית זערורה, במאי 2019 המשרד להגנת הסביבה קיים מכרז לפינוי תחנת המעבר מפסולת גושית וגזם, חברת יפה נוף זכתה במכרז, בגלל שהאשפה הנכנסת יותר ממה שהם צריכים לפנות, אז גובים כסף, מי שבא בטענות שלא מפנים גזם וריהוט מהשכונות, הוא טועה אנחנו פעמיים בשבוע מסתובבים עם מנוף ומפנים גזם וריהוט, חברת נוף כרמל מעסיקה את הקבלן זערורה, אם מישהו מגיע מחוץ לישוב לא נותנים לו להיכנס, אנחנו מודעים לזה שיש הרבה אשפה שמגיעה מדליה בהעדר תחנת מעבר".

כזכור שבשריפת הכרמל והאסון הגדול האש התחילה באותו מקום משם התפשטה לשטחים ענקיים, באסון ניספו 44 סוהרים שוטרים ולוחמי אש.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים