הקבלן נתפס על חם גונב חול

מפקחי היחידה הימית של המשרד להגנת הסביבה עצרו הבוקר קבלן לאחר שנתפס בשעת מעשה גונב חול מחוף קריית ים במפרץ חיפה בעודו מסב נזק חמור לסביבה, המשרד להגנת הסביבה תפס והחרים שני טרקטורים ומשאית שעבדו במקום.

14.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הקבלן נתפס על חם גונב חול

ארכיון צילום דוברות המשטרה

 

במהלך סיור פיקוח הבוקר, בעקבות חשדות שעלו, התברר למפקחי היחידה הארצית להגנה על הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה כי קבלן מבצע עבודות ללא היתר כחוק להקמת מגרש חנייה בחוף קריית ים. העבודות כללו הוצאת חול ים – דבר שמהווה פגיעה חמורה בסביבה החופית ומנוגד להוראות חוק שמירת הסביבה החופית, התשס"ד-2004.

מפקחי התחנה הצפונית של המשרד תפסו את הקבלן המבצע "על חם" שעה שהעמיס כמויות אדירות של חול שהוציא מהחוף. הקבלן נחשד בגנבת חול לצורכי עשיית רווח כספי. הקבלן לא הציג היתרים כחוק ומבירור עם מהנדס העיר קריית ים עלה כי העבודות מבוצעות ללא היתר כלל.

מפקחי היחידה הימית במשרד להגנת הסביבה ושוטרי משטרת ישראל עצרו את העבודות. המשרד החרים מתוקף סמכותו את שני הטרקטורים והמשאית שעבדו במקום והעבירם לאחסנה בחניון ייעודי. הקבלן ומפעילי הציוד המכני הכבד נלקחו לתחנת משטרת זבולון, שם נחקרו באזהרה הן על ידי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית בגין חשד לפגיעה בסביבה החופית הן על ידי משטרת ישראל בגין חשד לגנבת חול.

עתה משנפתחה החקירה, יבדוק המשרד להגנת הסביבה את הפגיעה בסביבה החופית, לרבות הקשר האפשרי למזמיני העבודה.

 

תגובות

מומלצים