השוטרים הגיעו לעצור חשוד שהרעיל חיות בר ומצאו חוות קנאביס

גבר מהצפון בשנות הארבעים לחייו נעצר בחשד להרעלת חיות בר במסגרת מבצע משולב של רשות הטבע והגנים ומשמר הגבול ומשטרת ישראל. בפעילות אף נעצרו 2 חשודים בגידול קנאביס.

21.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
השוטרים הגיעו לעצור חשוד שהרעיל חיות בר ומצאו חוות קנאביס

צילום דוברות המשטרה

 

היום הותר לפרסום כי במסגרת מבצע אכיפה משולב של משמר הגבול ורשות הטבע והגנים, נעצר תושב יישוב בצפון ליד נהריה בשנות הארבעים לחייו  בחשד להרעלת חיות בר

בתוך כך נמצא בסמוך למקום המעצר גם חוות גידול של שתילי קנאביס ונעצרו שני חשודים נוספים בחשד לגידול לא חוקי של קנאביס.

בבדיקה עלה שמדובר בכ- 46 קילו קנאביס ושני החשודים שנעצרו בחשד לגידול הסמים הובאו הבוקר לדיון בבית משפט השלום קריות ולבקשת המשטרה הוארך מעצרם עד יום שישי

מבצע האכיפה יצא לפועל בתום פעילות מודיעינית שנמשכה מספר שבועות בהובלת משמר הגבול ורשות הטבע והגנים, המפעילים יחדיו יחידת מודיעין ייעודית לאיתור עבירות הפוגעות בחיות הבר ובצמחים המוגנים.

במסגרת פעילות זו אותרו מספר פגרי חיות בר כדוגמת חזירי בר בסמוך למטע האבוקדו בבעלות תושב הצפון שעל פי החשד הורעלו בזדון. בתום הפעילות הסמויה יצא כאמור לפועל החקירה הגלויה והמעצר על ידי השוטרים.

לאחר חקירה ראשונה שוחרר החשוד בהרעלת בעלי חיים בתנאים מגבילים והחקירה נמשכת.

ברשות הטבע והגנים ובמשטרת ישראל מציינים, כי הרעלת חיות בר היא עבירה חמורה ביותר בעלת השפעה הרסנית על לטבע ועל כן הרשות יחד עם גורמי אכיפה נוספים פועלים מסביב לשעון ובהשקעת משאבים רבים על מנת למגר תופעה זו ולמצות את הדין עם העבריינים הפוגעים בטבע של כולם.

 

תגובות

מומלצים