השוטרים התחפשו לחרדים וחשפו מתפללים בניגוד להוראות

בכל פעם שהגיעו השוטרים לבדוק את בתי התפילה בישוב רכסים, הצליחו המתפללים באחד מהם בסיוע תצפיתנים שהתריעו על בואם, לחמוק מעיני השוטרים, מפקד תחנת המשטרה במחוז חוף ובלש נוסף התחפשו לחרדים והשתלבו בתפילה במטרה לעצור את הפעילות שמסכנת את כלל הציבור.

05.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
השוטרים התחפשו לחרדים וחשפו מתפללים בניגוד להוראות

צילום דוברות משטרה

 

מפקד תחנת זבולון במחוז חוף נצ"מ קובי קרני ובלש נוסף התחפשו לחרדים והשתלבו בתפילה במטרה לחשוף בית כנסת שפעל ברכסים בניגוד לצו ובאופן המסכן את כלל הציבור.

לצד פעולות ההסברה ומניעה כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, המשטרה אוכפת בהתאם לצו בריאות העם, כל התקהלות אסורה ותנועה במרחב הציבורי, לרבות איסור תפילה בצוותא.

מפקד תחנת זבולון, נצ"מ קובי קרני, בחר בדרך יצירתית, תוך מתן דוגמא אישית ועמידה בראש הפעילות הסמויה, להחליף את מדי המשטרה בלבוש חרדי, על מנת לחדור יחד עם בלש נוסף אל בית הכנסת ו"להשתלב בתפילה", כך שניתן יהיה לחשוף במקום את ההתנהלות המסוכנת והאסורה בצו ולאכוף בהתאם.

עם כניסתם הסמויה של השוטרים אל בית התפילה, הבחינו בהתגודדות האסורה של מספר מתפללים במקום ולפיכך עברו אל שלב הפעילות הגלויה, כאשר שלפו תעודות שוטר והודיעו לנוכחים כי הם מעוכבים וכן רשמו דוחות בסך אלפי שקלים הן למפרי הצו והן למפעיל המקום.

במשטרה ציינו כי כעבור שעה לערך דווח כי המקום נפתח בשנית לתפילה למרות האזהרות ובפעילות מהירה של השוטרים. גבאי בית הכנסת ומתפללים אותרו בתוך בית הכנסת בזמן תפילה. המקום נסגר בשנית ונרשמו דו"חות נוספים לבאי המקום בסך כולל של 17,500 שקלים.

 

תגובות

מומלצים