זוג מעוספיה מואשם במרמה באמצעות קריאה בקפה

שימו לב מי קורא לכם בקפה!, מדינת ישראל תובעת זוג מעוספיה אשר מואשמים שרימו צעירות וצעירים וסחטו מהם כספים בתמורה שהם ישתמשו בכישוף כדי להשיג את מבוקשם, בתמורה גבו הרבה כסף, פרשה שמעורבים בה הרבה אנשים מכפרי הכרמל.

11.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
זוג מעוספיה מואשם במרמה באמצעות קריאה בקפה

 

על הציבור לשים לב שלא ליפול עם רמאים. בית משפט השלום בחיפה באמצעות פרקליטות מחוז חיפה, עו"ד חאלד חכרוש, סגן בכיר בפרקליטות מחוז חיפה פלילי, האשים שני תושבי עוספיה שרימו צעירות וסחטו מהם כספים.

הנאשמים הינם בני זוג, ומתגוררים יחד בביתם המשותף בעוספיה, בני הזוג הכירו את המתלוננת שהייתה בקשר עם גבר מקומי וחפצה בקשר זוגי עמו, המתלוננת הכירה את הנאשמת כמי ש"קוראת בקפה", המתלוננת פנתה לנאשמת לעזרה וסיפרה לה כי היא מעוניינת בקיום קשר עם הגבר שהיא רוצה.

הנאשמת הזמינה את המתלוננת לביתה בעוספיה, תוך שהציגה בפניה מצג שווא לפיו היא יכולה לסייע לה תמורת תשלום, המתלוננת שמרה על קשר עם הנאשמת, והגיעה לביתה מספר פעמים.

הנאשמים הבטיחו למתלוננת כי יפעלו לקידום הקשר הזוגי שלה עם אותו גבר שהיא רוצה, ובתמורה דרשו כספים.

באותה תקופה של מספר חודשים הציגו הנאשמים בפני המתלוננת מצג שווא לפיו הם פועלים לקדם את הקשר הזוגי שלה עם הגבר וזה בפועל לא היה נכון, במסגרת מצג השווא, עשו הנאשמים מעשים הנחזים להיות מעשי כישוף, הנאשמים טענו בפני המתלוננת כי הגבר החליף מספר טלפון נייד, והשניים שלחו הודעות למתלוננת ממנוי הנחזה להיות של הגבר, כמו כן, אמרו הנאשמים למתלוננת כי הם נעזרים בדמויות אחרות לצורך קידום הקשר הזוגי שלה עם הגבר וכי עליה למסור להם סכומי כסף גם להם.

המתלוננת, אשר האמינה למצג השווא שהוצג בפניה על ידי הנאשמים, מסרה להם סכומי כסף המצטברים לסכום כולל של מאות אלפי ₪.

הוראות החיקוק בהן מואשמים הנאשמים: קבלת דבר במרמה ריבוי עבירות עבירה לפי סעיף 415 רישא + 29 לחוק העונשין, התשל"ז-1977.

אישום שני ביחס לנאשם המתלונן הינו שכנם של הנאשמים. המתלונן סבל מבעיות אישיות ולצורך פתרונן הבעיות פנה לנאשמת באמצעות בן זוגה. הנאשמים הציגו בפניו מצג שווא לפיו הם יכולים לסייע לו תמורת תשלום, המתלונן, אשר האמין למצג השווא, מסר להם במהלך התקופה, סכומי כסף גדולים.

הוראות החיקוק בהן מואשם הנאשם: קבלת דבר במרמה ריבוי עבירות עבירה לפי סעיף 415 רישא העונשין, התשל"ז-1977.

תגובות

מומלצים