זייפו כרטיסי אשראי ומשכו מאות אלפי שקלים

בעקבות תלונה שהגיעה למשטרה בחודשים האחרונים, נפתחה חקירה סמויה שממנה עלה כי בני זוג בשנות השלושים לחייהם, התקינו ציוד מתקדם ומתוחכם לצילום והעתקה של כרטיסי אשראי במספר כספומטים

12.04.2019 מאת: פורטל הכרמל
זייפו כרטיסי אשראי ומשכו מאות אלפי שקלים

 

בני זוג נתפסו "על חם" לאחר שהתקינו ציוד להעתקה של כרטיסים בכספומט בירושלים.

בעקבות תלונה שהגיעה למשטרה בחודשים האחרונים, נפתחה חקירה סמויה שממנה עלה כי בני זוג בשנות השלושים לחייהם, תושבי קרית ארבע, התקינו ציוד מתקדם ומתוחכם לצילום והעתקה של כרטיסי אשראי במספר כספומטים ברחבי ירושלים. בעזרת הנתונים שנאספו הנפיקו מאות כרטיסי אשראי שבעזרתם משכו מאות אלפי שקלים מכספומטים ברחבי הארץ.

מהחקירה הסמויה עלה כי בני הזוג היו מתקינים בכספומטים ציוד מתוחכם הכולל מצלמה שתיעדה את הקוד הסודי שהקישו בעלי הכרטיסים, וכן מכשיר נוסף של "שפתיים" הקורא את הפס המגנטי. לאחר מספר שעות היו בני הזוג מפרקים את הציוד ולפי הנתונים שנאספו היו משכפלים ומנפיקים כרטיסי אשראי מזויפים.

השבוע ארבו בלשי המשטרה לזוג באחד הכספומטים בירושלים. תוך כדי המארב הבחינו הבלשים כי בני הזוג מגיעים לכספומט ומתקינים את הציוד המתקדם מעל המקשים ובתוך חריץ הכנסת כרטיסי האשראי בכספומט. בסיום ההתקנה התרחקו מהמקום ותצפתו לעבר הכספומט. לאחר מספר שעות בהם בוצעו שימושים בכספומט על ידי אזרחים תמימים, חזרו בני הזוג אל הכספומט ופירקו את הציוד שבו נשמרו פרטי כרטיסי האשראי של הקורבנות. לאחר זיהוי פעולותיהם של החשודים בלשי המשטרה עצרו אותם.

במסגרת החקירה נחקרו החשודים בעבירות של זיוף, הונאה בכרטיסי חיוב, החזקת ציוד שנועד לזיוף בכרטיסי חיוב וכן קשירת קשר לביצוע פשע.

החשודים הובאו בפני בית משפט ומעצרם הוארך עד לתאריך 12.4.2019.

 

תגובות

מומלצים