חטפו קטין בשל חוב כספי

בין הנאשם לבין משפחת המתלונן קיים סכסוך כספי, בגינו הגיעו הצדדים להסדר חוב. בשלב מסוים סבר הנאשם כי המתלונן ואחיו חבים לו סכום כסף, וגמלה בליבו החלטה לחטוף את מי מילדיהם על מנת לסחוט מהם את כספי החוב, בעזרת שאר הנאשמים.

10.08.2018 מאת: פורטל הכרמל
חטפו קטין בשל חוב כספי

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד אחמד נקיב, מהנד אל מוסראתי, מוסא עליוה, אחמד עליוה, הנאשמים, כל אחד לפי חלקו בכתב האישום, בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע, שידול לביצוע חטיפה, חטיפה לשם סחיטה, ניסיון  חטיפה, זיוף זהות רכב,  ושיבוש הליכי משפט. 

לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד ליאת גלבוע-אמיר, בין נקיב לבין משפחת המתלונן קיים סכסוך כספי, בגינו הגיעו הצדדים להסדר חוב. בשלב מסוים סבר נקיב כי המתלונן ואחיו חבים לו סכום כסף, וגמלה בליבו החלטה לחטוף את מי מילדיהם על מנת לסחוט מהם את כספי החוב, בעזרת שאר הנאשמים. 

במסגרת הקשר שכר  מוסראתי רכב אוונסיס, אליו הרכיבו מוסראתי, מוסא ואחמד עליוה לוחית רישוי מרכב אחר ביום החטיפה, לצורך טשטוש זהות הרכב ועל מנת להקשות על איתורם. השלושה הגיעו אל ביתו של המתלונן בקלנסוואה ביום 10.7.18, פגשו בבנו הקטין, יליד 2011, ובבן דודו, יליד 2008, פיתו אותם להתקרב אל הרכב ואז אחזו בחוזקה בבנו של המתלונן והכניסוהו לתוך הרכב. בן הדוד הצליח להימלט ולהזעיק עזרה.

במהלך הנסיעה איימו שלושת הנאשמים על בנו של המתלונן כי ישתוק, לבל "ישחטו אותו". הוא הועבר לשטחי הרשות הפלסטינאית והוחזר לבית הוריו רק לאחר ארבעה ימים.

הפרקליטות ביקשה את המשך מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.

 

 

תגובות

מומלצים