חצי טון קוקאין הוסתרו במשלוח של דפי נייר

חקירה סמויה של משטרת ישראל הובילה לתפיסת חצי טון קוקאין בשווי מוערך של כרבע מיליארד שקלים, שהגיע במכולה שעשתה דרכה מחו"ל לישראל.

07.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון

 

תפיסה זו מצטרפת לפעילותה הסמויה של היחידה המרכזית במרחב לכיש של מחוז דרום, שהחלה בחודש נובמבר האחרון, לאחר שבאזור התעשייה בבאר טוביה, אותרו במכולה כ 750 ק"ג סם מסוג קוקאין. כך במצטבר שעל פני החודשיים האחרונים סיכלה המשטרה כניסתם והפצתם של כטון ורבע סמים מסוג קוקאין.

חוקרי המשטרה שחשפו את רשת ייבוא הסם המסוכן מחו"ל, ובמטרה לאתר את יעדו הסופי של הסם בישראל וזהות החשודים, המשיכו בפעילותם הסמויה, שהובילה לאיתור פרטיה של המכולה שעשתה דרכה מדרום אמריקה ונכנסה לתחומי ישראל, עליה פיקחו עד אשר הגיעה אמש לידיהם של חוקרי היחידה המרכזית בלכיש שפעלו בשיתוף עם אנשי המכס בנמל אשדוד.

במכולה חשפו החוקרים ארגזים הנחזים לחבילות דפי נייר, שהכילו בתוכן חבילות סם מסוג קוקאין במשקל מצטבר של כחצי טון. במקביל, חוקרי המשטרה עצרו לחקירה תושב אשדוד בשנות ה-50 לחייו בחשד למעורבותו בייבוא הסמים. עוד עוכבו שני חשודים ששוחררו בתום חקירתם.

מפקד מרחב לכיש, ניצב משנה רונן אבניאלי: "מדובר בפעילות המהווה נדבך נוסף של פגיעה בתשתיות הכלכליות, שהונחתה על ידי היחידה המרכזית בלכיש על אותם ארגוני פשיעה, המנסים פעם אחר פעם לייבא סמים מסוכנים על מנת להפיצם בישראל. נמשיך לתקוף ולפעול ביד קשה נגד אותם מחוללי פשיעה, על מנת למוטט אותם כלכלית, ולסכל את פעילותם".

 

תגובות

מומלצים