טרקטוריסט שעבד בשמש והפך לנכה

עבודה ממושכת בשמש עלולה לגרום לנגעים קשים בעור. זה מה שקרה לטרקטוריסט שעבד עבור עיריית טירת כרמל במשך כ-40 שנה. עתה הוא תובע פיצויים מהעירייה על הנזקים בעור שהפכו אותו לנכה.

16.04.2018 מאת: פורטל הכרמל
טרקטוריסט שעבד בשמש והפך לנכה

באמצעות עו" ד סאמי אבו ורדה, מומחה לנזקי גוף, הגיש האיש, כבן  ,65 תביעה לבית משפט השלום בחיפה נגד עיריית טירת כרמל ובה הוא תובע לשלם לו פיצויים על הנזקים שנגרמו לו.

מהתביעה מתברר כי כבר לפני כמה שנים, נאלץ הטרקטוריסט  לעבר כמה ניתוחים להסרת הנגעים בעור, נגעים מסוגים שונים לרבות BCC שהופיעו באזורים שונים בגוף, בין השאר בקרקפת ובצוואר. בעקבות ניתוחים אלו נותרו לו גם צלקות בעור.

בעקבות הניתוחים הוא הגיש בקשה למוסד לביטוח לאומי להכיר בכך כתאונת עבודה ואכן  הביטוח הלאומי הכיר במקרה כ"פגיעה בעבודה"  והועדה הרפואיות

  קבעה לו נכות צמיתה בשיעור של 19%. הטרקטוריסט מבקש להסתמך על הערכת המוסד לביטוח לאומי " הן לעניין הקשר הסיבתי והן לעניין גובה הנכות הרפואית".

לטענתו  הוא היה  "בריא בגופו ובנפשו, מלא שמחת חיים, והיו לו כל הסיכויים להתקדם בסולם השכר ולהגדיל רווחיו והכנסותיו" ובעקבות הפגיעה הוא  "הפך למוגבל והוא אינו מצליח לחזור לתפקודו ".

התביעה טוענת גם שהוא נאלץ לעבוד  בטרקטור שבו תא הנהג היה פתוח ולכן הוא נחשף שעות רבות ל\שמש הקופחת.

לדברי עורך הדין,  עיריית טירת כרמל לא נקטה "זהירות סבירה" למנוע את הפגיעה  ולא הגנה על העובד ולמעשה מדובר ברשלנות שגרמה לפגיעה בכך שלא דאגו לו לביגוד מגן, להתקין גגון שימנע את פגיעת קרני השמש. .

הטרקטוריסט תובע פיצוי על נזקים מיוחדים בגובה כ-450,000 שקל ובנוסף פיצוי על נזק כללי כפי שיקבע בית המשפט.

 

תגובות

מומלצים