כך מזייפים את החותמת על הביצים הציבור מתבקש להיזהר

בפעילות של פקחי מועצת הלול וגדוד שחר של צה״ל, נתפסו מכונות להחתמה מזויפת על ביצים ברשות הפלסטינית, אלפי ביצים עם סבירות לחיידק הסלמונלה שכבר הוחתמו הוברחו לשטח ישראל שעות ספורות לפני תפיסת המכונות, לצד המכונות נמצאו גם כ-36 אלף ביצים שטרם הוחתמו.

19.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כך מזייפים את החותמת על הביצים הציבור מתבקש להיזהר

 

תחת אבטחה ובסיוע של גדוד שחר של צה״ל (פלוגת חץ - חילוץ והצלה), ביצעו פקחי מועצת הלול פעילות בכפר בילעין שבתחומי הרשות הפלשתינאית,  במהלכה נכנס הכוח לשני מוקדים שונים בתוך הכפר על מנת לאתר מכונות לזיוף חותמות על ביצי מאכל. על פי החשד, הביצים סומנו עם חותמות מזויפות של משווק מורשה בישראל ונמכרו בארץ ללא פיקוח.

במוקד הראשון נתפסו במחסן מתחת לביתו של החשוד שתי מכונות מסוע להחתמת חותמות על ביצי מאכל. המכשירים הוחרמו והחשוד נעצר ונלקח לחקירה. בהמשך הלילה אותר מחסן נוסף סמוך ללולי הטלה בכפר, שם נמצאו שתי מכונות החתמה נוספות. המכונות הוחרמו והחשוד נעצר ונלקח לחקירה.

הפקחים נדהמו לגלות את התנאים המזעזעים בהם הוחזקו הביצים במחסנים לפני הברחתן להפצה בשטחי מדינת ישראל. אלפי ביצים שהוחתמו בחותמות המזויפות הוברחו לשטח ישראל שעות ספורות לפני תפיסת המכונות ולעומת זאת לצד המכונות נמצאו גם כ-36 אלף ביצים שטרם הוחתמו.

בסיום הפעילות ובמהלך היציאה מהכפר נתקל הכוח בהפרות סדר של חסימת צירים ויידוי אבנים. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

מהמועצה לענף הלול נמסר: פקחי המועצה לענף הלול פועלים בכל שעות היממה על מנת למנוע הברחות ביצי מאכל משטחי הרשות הפלשתינאית לתוך שטחי מדינת ישראל, בשיתוף פעולה מלא עם השירותים הווטרינרים בכלל, ירושלים בראשות אסף בריל ובני ברק על מנת למנוע הגעת הביצים המסוכנות לבתים. ביצים אלו שאינן מפוקחות תברואתית מסכנות את בריאות הציבור וסבירות גבוהה שהן נגועות בחיידק הסלמונלה. אנו מבקשים מהציבור לרכוש ביצים רק במקומות מסודרים ולהימנע מרכישת ביצים מדוכנים בשווקים, רכבים חולפים וחלוקה בבתים.

 

פורטל הכרמל

צילום המועצה לענף הלול

תגובות

מומלצים