כתב אישום בגין גרימת מותו ברשלנות של ילד

בשנת 2015, בעת ביצוע עבודות הנחת קו ביוב במסגרת בניית אולם הספורט הוציאו הנאשמים שני צינורות בטון בקוטר 60 ס"מ ובאורך 2.60 מטר והניחו אותם בצד הכביש הראשי המוביל למתנ"ס בכאבול, ובסמוך לבית ספר הנמצא במקום ללא אמצעי בטיחות.

23.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כתב אישום בגין גרימת מותו ברשלנות של ילד

 

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד פדיל זבידאת (71), מגדי זבידאת (47) והישאם בשיר (48), זאת בגין גרימת מותו ברשלנות של הילד סאלח היבי ז"ל, שהיה במותו כבן 8 מכאבול. וכן, בגין עבירות נוספות.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רמי סלאמה, פאדיל הינו קבלן לעבודות בניין ופיתוח. במועדים הרלוונטיים לאישום, שימש פדיל כמנהל עבודה מטעמו של מגדי. ב-30.12.12 קיבל על עצמו פדיל לבצע עבודות בניית אולם ספורט במתנ"ס בכאבול. בשיר הינו בעל משרד תכנון ופיתוח הנדסי, ובמועד הרלוונטי שימש כמפקח פרויקט חיצוני מטעם המועצה המקומית כאבול.          

בשנת 2015, בעת ביצוע עבודות הנחת קו ביוב במסגרת בניית אולם הספורט הוציאו פדיל ומגדי שני צינורות בטון בקוטר 60 ס"מ ובאורך 2.60 מטר והניחו אותם בצד הכביש הראשי המוביל למתנ"ס, ובסמוך לבית ספר הנמצא במקום.  הנאשמים לא וידאו את יציבות הצינורות, לא נקטו בשום אמצעי בטיחות לצורך שמירה על הצינורות או השימוש בהם, ומניעת התדרדרותם, ולא דאגו לגדר את המקום בו הונחו הצינורות, בין היתר, על מנת למנוע סיכון לעוברי אורח.

ב 10.5.16 חזרו מספר ילדים מבית הספר בכאבול, וכשהבחינו בצינורות החלו לשחק בהם. במהלך המשחק עלה סאלח היבי ז"ל, בן ה- 8, על אחד הצינורות נפל ממנו והוא מחץ אותו וגרם למותו במקום.

עוד על פי כתב האישום, בשיר לא דאג להנחות את פדיל ומגדי להניח את הצינורות במקום בטוח, לגדר את המקום בו הונחו, לא נקט באמצעים המונעים גישה חופשית אליהם ומונעים את אפשרות התדרדרותם, ולא דאג לוודא כי כך יעשה.

 

תגובות

מומלצים