כתב אישום נגד תושב הצפון בגין התעללות בסוסים

משרד החקלאות הגיש כתב אישום נגד תושב הצפון שהתעלל, הרעיב והזניח 14 סוסים. עם קבלת צו בית משפט, פינו מפקחי המשרד את בעלי החיים והעבירו אותם לשיקום במתקן מוגן של משרד החקלאות

13.03.2018 מאת: פורטל הכרמל
כתב אישום נגד תושב הצפון בגין התעללות בסוסים

צילום משרד החקלאות

במסגרת פעילות אכיפת חוק צער בעלי חיים, הגיש משרד החקלאות לבית משפט השלום בבית שאן כתב אישום באשמת התעללות בבעלי החיים, החזקתם ללא האמצעים המתאימים לסיפוק צרכיהם הקיומיים ובניגוד לחוק צער בעלי חיים. כתב האישום הוגש נגד תושב מושב בצפון, בשנות ה- 50 לחייו. 

על פי כתב האישום, הנאשם החזיק את הסוסים מבלי לספק להם טיפול רפואי לשם ריפויים או להקלת סבלם, לא סיפק להם מזון בכמות ובהרכב תזונתי מתאים, החזיק את הסוסים עם שאר בעלי החיים ויכול היה לגרום לנזק ממשי לגופם, עינה את בעלי החיים, התעלל בהם והתאכזר אליהם. במקום אף נמצאו פגרים של 4 סוסים. 

בכתב האישום, הודיע משרד החקלאות על כוונתו לבקש מבית המשפט להטיל על הנאשם הגבלה בהחזקת בעליי חיים. 

הפרשה החלה לפני כשלושה חודשים וחצי, בעקבות תלונה שהתקבלה במשרד החקלאות ממספר מטיילים אודות החזקה בתנאים קשים של עדר סוסים במרעה בסמוך לנחל שפר שבצפון. בעקבות התלונה, ביצע משרד החקלאות ביקורת במקום. לאור הממצאים בשטח, החליטו מפקחי המשרד על תפיסת הסוסים והעברתם לשיקום במתקן מוגן של משרד החקלאות, בסיומו יועברו למגדלים מאמצים. 

השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר קוראים לציבור הרחב להמשיך ולדווח על מקרי חשד להתעללות בבעלי חיים, למוקד המשרד, בטלפון: 9096*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. 

תגובות

מומלצים