כתב אישום נגד 3 נאשמים בגין מכירת רובי איירסופט לשטחי הרשות

כתבי האישום מייחסים לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, סיוע לייצור נשק, איסור ייצוא ומכירה של צעצועים מסוכנים, וכן הלבנת הון.

03.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כתב אישום נגד 3 נאשמים בגין מכירת רובי איירסופט לשטחי הרשות

 

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישהלבית המשפט המחוזי בב"ש שני כתבי אישום נגד שלושה נאשמים, אזרחי ישראל, אשר קשרו קשר ובשל בצע כסף מכרו לשטחי הרשות הפלשתינית עשרות רובי אוויר (איירסופט) וציוד נוסף.

על פי עובדות כתבי האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין אלכס דרנבוים, הנאשם יורי שאולוב (47), בעל חנות לממכר כלי איירסופט בשדרות, קשר קשר עם תושב הרשות מוחמד אבו חיה ויחד עם שני הנאשמים הנוספים- חסן אלעוברה (35) מרהט ופארס אבו קיעאן (29) מחורה, עסקו בשל בצע כסף במכירה של רובי איירסופט לשטחי הרשות, כשהם יודעים כי ניתן בקלות להסב את הרובים לכלי נשק שיכולים לגרום למוות. במסגרת הקשר, במהלך השנים 2020-2019, העבירו הנאשמים את רובי האיירסופט וחלקים נוספים של הרובים לשטחי הרשות, וזאת על מנת למכור אותם בגדה לאחרים, ולהסב את מרבית הרובים שהעבירו לנשק שבכוחו להמית, ולעשות שימוש בציוד הנלווה, לשם הרכבת כלי נשק והחלפת חלקים בהם.

לאחר שאבו חיה קיבל לידיו את הנשקים והציוד, הוא מכר אותם לאחרים תמורת סכומי כסף גדולים.

לפי חוק הפיקוח על ייצוא בטחוני וכן לפי צו הפיקוח על צעצועים מסוכנים, אסור לייצא מישראל לרשות הפלסטינית כלים המדמים כלי נשק אמיתיים, וכן כאלה המכילים צינורות מתכת.  על כן, הברחת רובי איירסופט על כל חלקיהם אסורה. מכתב האישום עולה, כי גם כאשר הוזהר שאולוב על ידי  כוחות הבטחון כי מעשיו מסוכנים מאוד כמו גם אסורים לפי חוק, המשיך לבצעם, תוך שהוא מנסה להסתירם.

בנוסף, ביצע שאולוב פעולות רבות ברכוש האסור בהיקף כולל של 170,600 ₪ לפחות, במטרה להסתיר או להסוות את מקורו, והוא מואשם גם בביצוע עבירה של הלבנת הון.

התיק נחקר ע"י שירות הביטחון הכללי ויחידת פח"ע ימ"ר נגב במשטרת ישראל.

בבקשת המעצר צוין, כי כלי הנשק המוסבים "מהווים סכנה משמעותית, מאחר שבשנים האחרונות עושים בגדה המערבית שימוש רב בכלי נשק מוסבים, ובעיקר ברובים, ואף נעשה בהם שימוש לביצוע מספר פיגועים בשנים האחרונות, בחלקם אף נרצחו אנשים בכלי נשק אלו".

 

תגובות

מומלצים