מאסר עולם לנאשם ברצח תאופיק זאהר ז"ל

תאופיק זאהר ז"ל נורה בעת שחלף עם נכדתו בסמוך למאפיה, בה עבד מי שהיה היעד לירי. אחד מהכדורים פגע בליבו של תאופיק, הוא התמוטט ובבית החולים נקבע מותו.

17.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מאסר עולם לנאשם ברצח תאופיק זאהר ז"ל

 

בתחילת השבוע גזר בית המשפט מאסר עולם על הרוצח עבד ואכד, לאחר שהורשע בעבירה של "רצח תוך כדי ביצוע עבירה אחרת" ובעבירות נוספות. בנוסף קבע ביהמ"ש דמי פיצויים למשפחתו של המנוח ולנפגעים הנוספים באירוע.

ואכד טען במשפטו שהוא אינו האדם שביצע את הרצח. מצלמות האבטחה בזירה ועדי הראייה לא יכלו לזהות את פניו של היורה (היורה רכב על קטנוע). הראיות שהציגה הפרקליטות הוכיחו שואכד הוא היורה.

הראיות התבססו על צילומים ממצלמות אבטחה ושורה של עדויות שהוכיחו את ההתארגנות לרצח שכללה, בין היתר, זיוף לוחית רישוי והרכבתה על גבי הקטנוע; את זיהויו של ואכד כמי שהחליף את לוחית הזיהוי וכמי שהעמיס על רכב חלקי קטנוע, שנמצאו בהמשך שרופים בשדה נטוש; תיעוד של מסלול הקטנוע אל זירת הרצח וחזרה בסמיכות לביתו של ואכד; הבאת אחיו הקטין של ואכד (על ידו או על ידי אחותו) לזירה, לצורך תצפית והעברת המודיעין הדרוש לביצוע הירי; וראיות נוספות, דוגמת שקריו הרבים של ואכד בחקירתו ובעדותו.

בית המשפט המחוזי בנצרת בחן ביסודיות את הראיות וקבע כי הן מוכיחות את אשמתו של ואכד ברצח ובעבירות נוספות.

השופט צרפתי סיים את חוות דעתו בדברים אלו:

"אבקש לנצל שורות אלו על מנת להביע את הערכתינו לחקירה ולטיפול המקצועיים והמורכבים, של משטרת ישראל ושל ב"כ המאשימה, שהביאו לפיענוח אירוע הרצח המצער מושא כתב האישום שבפנינו ואפשרו את ניהול ובירור ההליך המשפטי באופן יסודי ומקיף עד להרשעת הנאשם בעבירות שיוחסו לו".

התיק נחקר על ידי מחלק רצח בימ"ר צפון במשטרת ישראל ונוהל בבית המשפט על ידי עורכי הדין בנימין משה ועידית עמיר–לוינשטיין מפרקליטות מחוז צפון פלילי.

 

תגובות

מומלצים