מכר תת מקלע ומחסנית לסוכן סמוי

בית המשפט המחוזי חיפה בפני כב' השופט דניאל פיש גזר שבע שנות מאסר בפועל על בן 45 שהורשע בביצוע עבירות של סחר בנשק, החזקה ונשיאה, הנאשם שהה כ16 שנים בכלא מתוך 20 השנים האחרונות ואת העבירות הנוכחיות ביצע הנאשם רק כחודשיים וחצי לאחר שחרורו האחרון

31.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מכר תת מקלע ומחסנית לסוכן סמוי

ארכיון, צילום דוברות המשטרה

 

בית המשפט המחוזי חיפה בפני כב' השופט דניאל פיש גזר שבע שנות מאסר בפועל על מוחמד אמארה (45) מכפר כנא לאחר שהודה והורשע בביצוע עבירות של סחר בנשק, החזקה ונשיאה ונהיגה ללא רישיון בתוקף, זאת לאחר שביצע עסקה אחת בנשק עם סוכן סמוי בביתו שבכפר כנא .

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד  בני פסקל  עולה כי ביום 17.1.18 התקשר הנאשם לסוכן וביקש להיפגש איתו. למחרת יצר הסוכן קשר עם הנאשם וקבעו להיפגש בערב בכפר כנא בביתו של הנאשם.

השניים נפגשו בשעות הערב ב-21:18 בביתו של הנאשם, אז הוציא הנאשם מהחנייה בחצר ביתו תת מקלע מסוג CZ  ומחסנית ריקה שתואמת לנשק.

השניים נכנסו לסלון הבית שם שהו באותה עת ילדיו הקטינים של הנאשם. בסלון, בעוד הילדים נמצאים במקום, הסביר הנאשם לסוכן על התת מקלע, על המחסנית ועל השימוש בהם והדגים את השימוש בנשק (על יבש).

עוד עולה כי הסוכן שילם לנאשם סך של 20,000 ₪ במזומן והנאשם ניקה את הנשק באמצעות נייר, עטף אותו בניילון נצמד על מנת לנקות דנ"א וט"א מהנשק ומסרו לסוכן. עוד במהלך פגישה זו חזר הנאשם והציע למכור לסוכן אמצעי לחימה שונים כולל לבנות חבלה, נפצים ורובה סער MP44 . הוא הוציא מכיסו חפץ הנחזה להיות אקדח והציגו לסוכן, ואמר לו שהוא מוכר אותו תמורת 18,000 ₪ וישיג לסוכן אקדח כזה. 

בטיעונים לעונשי ביקשה הפרקליטות להחמיר בענישה וציינה כי  נסיבות ביצוע העבירה בתיק חריגות בחומרתן ומעידות כי עסקינן בנאשם מסוכן לציבור, נטול מורא, ונעדר גבולות.

מדובר בנאשם אשר שהה כמעט 16 שנים בכלא (מתוך 20 השנים האחרונות) ואת העבירות הנוכחיות ביצע הנאשם רק כחודשיים וחצי לאחר שחרורו האחרון וזאת כאשר תלוי מעל ראשו מאסר על תנאי של שנתיים.

 

תגובות

מומלצים