מצלמות האבטחה סייעו בהרשעה ברצח

גבר אוים, נסחט, וניצל בנס מירי, ברגע שאזר אומץ להתלונן, שוטרי ימ"ר צפון של משטרת ישראל פתחו בחקירה מהירה שהביאה למעצרם של הסוחט - אביו של הרוצח, קבלן הירי מטעמו וחשוד שלישי, כנגד השלושה יוגש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

04.04.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מצלמות האבטחה סייעו בהרשעה ברצח

צילום משטרה

 

לפני כשנתיים, במאי 2019, נרצח תאופיק זהר, נגן עוד בן 57, בעת שהלך אוחז יד ביד עם נכדתו הקטנה  , תאופיק נפגע בראשו מירי, נפל על נכדתו ומת במקום.

בן הראיות ששימשו במשפטו של הרוצח היו גם הקלטות של מצלמות אבטחה שנלקחו על ידי המשטרה מביתו של הנסחט המתגורר בסמוך לביתו של הרוצח.

לאחר שהרוצח ואביו הבינו שמצלמת האבטחה הגיעו מביתו של הנסחט, החל אביו לסחוט אתו, והוא נדרש לשלם לו 100,000 שח מקדמה ואחר כך 10,000 שח בכל חודש.

הנסחט שאף נפצע סמוך למועד המעצר של הבן חשש לשתף פעולה עם המשטרה שחקרה את נסיבות פציעתו, ויחד עם בני משפחתו אספו את הכסף ושילמו לסוחט את המקדמה בסך 100,000 שח, הנסחט שעובד כקבלן שיפוצים, התקשה לשלם את התשלום החודשי בסך 10,000 ש"ח, ואחיו שגם הם עובדים קשה למחייתם, עזרו לו  בכל חודש לאסוף את הסכום.

באופן זה הצליח לסחוב 15 חודשים בהם שילמו עוד 150,000 שח בסך הכל.

לאחר שלא הצליחו לגייס את התשלום החודשי, שכר הסוחט את שירותיו של חליל אגבריה בן 36- קבלן ירי ואלימות מאום אל פחם על מנת שיפגע בו.

בתאריך 10.3.21 עקב קבלן הירי אחרי הנסחט וכשזה עצר על מנת להוריד נוסע מרכבו, עצר לידו, שלף את האקדח וניסה לירות בו, למזלו הרב של הנסחט באקדח ארע מעצור והוא ניצל מפגיעה חמורה ואולי אף ממוות.

הנסחט שחשש לחייו אזר אומץ והגיש תלונה במשטרה, בה גולל את סיפורו, חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז צפון פתחו מיד בחקירה, במהלכה נתפסו מצלמות אבטחה בהם תועד ניסיון הירי,  ושיחה בין הסוחט לקבלן הירי שהמתואר בה תאם את ארוע ניסיון הירי והמעצור באקדח. 

לאחר שהייתה ידועה לשוטרים זהות קבלן הירי הם פתחו במעקב אחריו ועצרו אותו כשהוא בדרכו למכור את האקדח לאחר שתיקן אותו אצל אנאס ג'אברין בן 27 שנעצר מיד לאחר מכן.

בעת המעצר, ברכבו של קבלן הירי נמצא האקדח שעל פי החשד,  באמצעותו ניסה לפגוע בנסחט.

כנגד השלושה הוגש כתב אישום ובקשות למעצרם עד תום ההליכים.  

משטרת ישראל קוראת לציבור, לא היכנע לסחיטה ולדווח מיד למשטרה על כל ניסיון סחיטה. נסיון העבר מלמד כמו גם מקרה ספציפי זה, כי הכנעות לסוחטים לא מבטיחה דבר, ואף גורמת להעמקת הסחיטה והאלימות הננקטת מצד הסוחטים. ברגע שהסוחט טועם את טעם הכסף הקל שהוא מקבל מהקורבן, הוא לא ירפה וינסה למקסם את ההכנסות הנגבות ממנו.

 

תגובות

מומלצים